Тимошенко хоче якомога швидше продати "Укртелеком"

Середа, 6 лютого 2008, 11:30
Уряд планує провести приватизацію "Укртелекому" у найкоротший термін.

Про це пише "Дєло" з посиланням на свої джерела в Кабінеті Міністрів.

У середу Кабмін планує ухвалити рішення про продаж 67,79% акцій "Укртелекому". Інші 25% залишаться в державній власності - їх продадуть пізніше, зазначає видання.

"Ставляться максимальні задачі, так що можна орієнтуватися вже на третій-четвертий квартал цього року", - каже джерело.

Водночас не всі питання майбутньої приватизації улагоджені. Зокрема, обговорюється погашення боргів компанії. "Є побоювання, що кредитори виставлять свої умови, і це позначиться на приватизаційному процесі", - стверджують у Кабміні.

Виведення "Укртелекому" на міжнародні біржі - одна з умов для майбутнього інвестора.

"Цю компанію не так просто реалізувати. Однак необхідно, щоб у майбутньому можна було швидко продати держчастку компанії (25%)", - пояснює депутат від БЮТ, екс-керівник Держкомзв'язку і колишній заступник голови "Укртелекому" Олег Шевчук.

Ринкова оцінка вартості "Укртелекому" досі не проведена. Однак, за словами Шевчука, 100% акцій підприємства можуть коштувати не менше 3 мільярдів доларів.

"Продаваний пакет (67,79% акцій) дає повний контроль, тому його ціна може виявитися близькою до цієї суми", - вважає депутат.

На поточний момент розглядається єдиний спосіб продажу "Укртелекому" - одним пакетом. "Це найбільш прийнятний для нас варіант, але все буде залежати від ситуації на міжнародному ринку", - сказав депутат Валерій Писаренко.

Раніше, у 2007 році, акції передбачалося реалізувати в кілька етапів, розділивши їх на окремі лоти.

Шевчук вважає, що в конкурсі з продажу "Укртелекому" може взяти участь французька компанія France Telecom.

"Ця компанія володіє польським телекомом, при цьому постійно обговорюються плани розширення компанії далі в Україну", - каже він.

Також, за його словами, інтерес до українського підприємства протягом кількох років виявляла російська "Система".

З українських фінансово-промислових груп, як розповів Шевчук, телекомунікаційними активами володіє тільки "Систем Кепітел Менеджмент". "Якщо їм дозволяють кошти, вони теж можуть взяти участь у конкурсі", - зазначив депутат.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!