СОТ дала Україні 5 років на адаптацію

Середа, 6 лютого 2008, 10:59

СОТ дала Україні 5-річний термін для адаптації до положень СОТ, заявив генеральний директор цієї міжнародної організації Паскаль Ламі.

Про це він заявив на спільній із українським президентом Віктором Ющенком прес-конференції у вівторок у Женеві.

"Я не буду заглиблюватися в технічні питання, але пропонується закінчити до 2013 року п'ятирічний перехідний період для впровадження зобов'язань, які Україна взяла на себе. Цей період - тривалий - звичайна практика, хоча для країн, що розвиваються, ми вводимо перехідний період навіть більший", - сказав Ламі.

Серед умов вступу України до СОТ середні імпортні мита при поставках товарів в Україну становлять 10,66% - для с/г продуктів і 4,95% - для промислових товарів.

У цілому мита встановлені в діапазоні від 0 до 50%, при цьому обмеження включають поетапне скорочення протягом періоду до 2013 року.

Найвищі тарифи, які Україна може застосувати, - це тарифи на цукор - 50% і соняшникову олію - 30%. Інші продукти з граничним рівнем тарифів, установлених на рівні 25%, включають деякі види радіоприймальної апаратури, синтетичні нитки і конвеєрні/приводні ремені.

У категорію товарів зі зниженим митом, що на початковому або кінцевому етапі будуть виключені, входять цивільні літаки, будівельне обладнання, дистильований алкоголь, деякі види риби, деякі хімічні речовини, нафтові олії, медобладнання, медпрепарати, деревина, целюлозно-паперові вироби, деякі види пряжі і тканин, деякі види основних металів, сталь, IT-продукти, меблі й іграшки.

Україна погодилася не застосовувати інших податків і мит, окрім своїх звичайних мит, відзначається в прес-релізі.

У с/г Україна погодилася не субсидіювати експорт. Окрім того, країна обмежить свій вплив на підтримку внутрішнього сільгоспвиробника сумою 3,04 млрд грн (приблизно $613 млн), а також покриття 5% від вартості внутрішнього с/г виробництва.

Як і у випадку з усіма членами СОТ, в України не буде лімітів по витратах на внутрішні програми підтримки, що не мають або мають мінімальний вплив на торгівлю, за умови, що ці програми відповідають критеріям, викладеним у договорі щодо сільського господарства.

Україна відкриє тарифну квоту на цукор-сирець - 260 тис. тонн щорічно - і збільшить її до 267 тис. тонн до 2010 року. Ця квота буде адміністрована за принципом "першим прийшов - першим обслужили" протягом трьох років після вступу до СОТ.

У частині доступу до ринку послуг Україна прийняла зобов'язання у всіх 11 ключових секторах, в тому числі бізнес-послуги, комунікаційні, з будівництва і машинобудування, дистрибуції, у сфері освіти і навколишнього середовища, фінансів (страхування і банківська діяльність), охорони здоров'я. У цей перелік увійшли також соціальні послуги, туризму і подорожі, рекреаційні, культури і спорту, транспортні послуги, послуги краси, перукарні, spa- і масажні.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!