У Ющенка вважають, що "Нафтогаз" має платити і без контрактів

Середа, 27 лютого 2008, 16:05

Незважаючи на відсутність договорів між господарюючими суб'єктами, НАК "Нафтогаз" має продовжити оплачувати спожитий газ.

Таку думку висловив заступник глави Секретаріату президента, представник Секретаріату в Кабміні Олександр Шлапак.

"Ми знайшли таку форму - платимо в односторонньому порядку. Наскільки мені відомо, за фактом таких платежів акти потім підписуються, хоча можливо, я помиляюся", - сказав він.

Шлапак відзначив, що українська сторона пропонувала російській посилити контроль за перерахуванням грошей.

"Ми пропонували у свій час росіянам, що мають вплив на RosUkrEnergo і "Укргаз-Енерго", відкрити рахунки в нашому казначействі. Росіяни сказали, що в цьому немає сенсу, оскільки вони є суб'єктами господарювання", - відзначив він.

Заступник голови Секретаріату висловив сподівання, що питання підписання договорів вдасться вирішити найближчим часом, і не виключив можливості подальшої присутності на ринку компанії RosUkrEnergo.

"Позиція президента полягає в угодах, досягнутих із президентом Росії Володимиром Путіним, а саме - ми повинні підписати угоду з RosUkrEnergo на поставки газу НАК "Нафтогаз" по 179,2 долара за тисячу кубометрів, вважаючи цю ціну бажаною до кінця року", - сказав він.

"Коли необхідні договори підпишуть, у нас з'являться підстави для оплати спожитого газу", - додав Шлапак.

"Але якщо раптом так не станеться, а я підкреслюю, що це моя особиста фантазія, я би радив нашому уряду чинити так: є власник газу - RosUkrEnergo, є ціна, погоджена президентами, тому було би правильно, щоб нас не обвинувачували в несплаті, платити й укласти з ним (RosUkrEnergo) відповідні договори", - сказав Шлапак.

Він також повідомив, що оплата в односторонньому порядку спожитого газу - не вихід для країни, однак відзначив, що ще більшу загрозу несе повна відсутність платежів.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!