Тимошенко змінює "правила гри" в зоні вільної торгівлі з Росією

Понеділок, 25 лютого 2008, 11:46

Юлія Тимошенко має намір змінити договір про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) із Росією відповідно до правил СОТ.

Про це пише газета "Комерсант-Україна".

Створення нової ЗВТ не тільки зніме обмеження на український експорт у Росію, але й змусить РФ відмовитися від стягнення мита з експортованої нафти.

Прем'єр доручила Міністерству економіки підготувати пропозиції щодо створення такої ЗВТ.

Україна уклала договори про створення зони вільної торгівлі із країнами-членами СНД ще в 1992-1994 роках. Така угода, підписана з Росією в 1994 році, так і не була ратифікована державною думою Росії через нератифікацію Україною уставу СНД і не набула чинності .

Тому двосторонні торговельні відносини регулюються лише міжурядовими угодами. В останні роки країни СНД порушили питання зміни чинних ЗВТ відповідно до норм СОТ: у грудні 2006 року Білорусь змінила формат ЗВТ із Україною, а в лютому 2007 року це пообіцяв зробити Казахстан.

Тему створення нової ЗВТ під час двох останніх візитів президента Віктора Ющенка в Москву не зачіпали. Глава Комітету Верховної Ради з питань податкової й митної політики Сергій Терьохін (БЮТ) розповів, що пропозиція створення нової ЗВТ - ініціатива Києва.

На думку експертів, Росія скасує обмеження на імпорт при вступі у СОТ, але збереже мито на нафту.

За даними Держкомстату, експорт українських товарів у Росію в січні-листопаді 2007 року становив 25,9% - $11,532 млрд (імпорт - $15,185 млрд). Основні напрямки українського експорту в Росію - продукти харчування й машинобудування, російського імпорту в Україну - природний газ і нафта.

Росія ввела обмеження на імпорт із України спирту, цукру й труб великого діаметру (скасування заплановане на 2012 рік).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"