Темп інфляції у Зімбабве перевищив 100 000%

Четвер, 21 лютого 2008, 12:04
Інфляція в Зімбабве встановила світовий рекорд, перевищивши 100 тисяч відсотків на місяць у річному розрахунку.

Як повідомляє в офіційному комюніке Центральне статистичне управління країни, інфляція в січні 2008 року сягнула 100 580,2%.

Темпи падіння економіки у Зімбабве ставлять країну на межу повного хаосу: крім інфляції, країна відчуває нестачу продовольства, палива та іноземної валюти. Офіційний рівень безробіття в країні близько 80%, а мільйони зімбабвійців уже стали біженцями.

За даними Міжнародного валютного фонду, темпи зростання інфляції у Зімбабве є найвищими у світі: в цілому за результатами 2007 року вона перевищила 8000%, а в грудні вона становила 66212% у річному обчисленні і 240% - у місячному.

У січні на тлі гострої економічної і гуманітарної кризи у країні центральний банк Зімбабве випустив купюру вартістю в 10 мільйонів зімбабвійських доларів. За офіційним курсом цю купюру теоретично можна обміняти на 33 долари США, проте фактично на чорному ринку за неї дадуть лише 33 американських цента.

Водночас президент Зімбабве Роберт Мугабе покладає провину за катастрофічний стан економіки на західні країни і планує вкотре перемогти на президентських виборах наприкінці березня.

РІА "Новості"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!