За тривалістю життя Україна - передостання в Європі

Четвер, 21 лютого 2008, 11:18

За тривалістю життя Україна нині займає передостаннє місце серед країн Європи, випереджаючи лише Росію.

Про це повідомила директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова у середу під час презентації проекту Концепції загальнодержавної цільової соціальної програми "Здорова нація".

Міністр у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко повідомив, що цільова програма "Здорова нація" розробляється за ініціативи президента Віктора Ющенка, який у вересні минулого року висловив занепокоєння станом здоров'я нації, інформує УНІАН з посиланням на прес-службу міністерства.

Павленко зазначив, що міністерство разом із Інститутом демографії та соціальних досліджень звернулися до цієї проблематики ще в 2005 році, коли спільно було розроблено і затверджено на державному рівні Стратегію демографічного розвитку.

"Вже тоді ми бачили, що такі показники якості життя українців, як тривалість життя, рівень захворюваності тощо - є кричущими для європейської країни. Тому було вирішено розробити стратегію для виправлення ситуації", - сказав міністр.

Голова Національної ради з питань охорони здоров'я при президенті Микола Поліщук повідомив, що здоров'я людини залежить на 20% від генетичних чинників, на 17-20% від стану навколишнього середовища і на 50-53% від здорового способу життя.

При цьому міністр повідомив, що видатні спортсмени тепер не будуть рекламувати алкогольних напоїв. За словами Павленка, зі спортсменами, які брали участь в цих рекламних роликах, відбулися переговори, в результаті чого така реклама зникла з екранів телевізорів.

За словами Павленка, програмою передбачатиметься ціла низка конкретних заходів: від пропаганди здорового способу життя до зведення спортивних об'єктів.

Міністр зазначив, що на сьогодні українці лише на 5% забезпечені басейнами, приблизно на 50% - відкритими майданчиками. Тому одним із головних завдань держави є створення умов для ведення здорового способу життя.

Програма розрахована на реалізацію протягом 2009-2013 років. Серед очікуваних результатів - збільшення середньої тривалості життя чоловіків на 2 роки, а жінок - на 1 рік. Також планується зменшити на 15% смертність людей працездатного віку тощо.

Інформації про середню тривалість життя в Україні на сьогодні Мінсім'ї не надало.

Агенція зазначає, що за інформацією ЗМІ, у 2006 році за рівнем тривалості життя Україна посідала 113 місце з середнім показником 66 років. Для жінок в Україні середня тривалість життя це, приблизно, 73,5 року, а для чоловіків - 67 років.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!