Тимошенко заперечила "страшилку" від "РосУкрЕнерго"

Середа, 20 лютого 2008, 10:30

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко виступає за те, щоб Україна і Росія вибудовували відносини в газовій сфері на основі принципів Санкт-Петербургського плану дій від липня 2006 року, зокрема принципу "забезпечення прозорості і належного управління в енергетичному секторі з метою боротьби з корупцією".

Про це вона заявила в інтерв'ю російським "Вєдомостям" напередодні свого візиту в Москву, коментуючи бажання вилучити зі схеми "РосУкрЕнерго".

"РУЕ була незручна як Росії, так і Україні. Робота цієї компанії мала найнегативнішу оцінку з погляду західних незалежних міжнародних експертів, які назвали РУЕ "монументальним прикладом непрозорості". І те, що і Росія, й Україна позбуваються цього ганебного явища, - це спільна перемога двох країн. Це прагнення відійти від сумнівних схем, невигідних ні Росії, ні Україні", - сказала Тимошенко.

На зауваження, що за новою згодою між "Газпромом" і НАК "Нафтогаз Україна" російська монополія здобуде велику частку на українському газовому ринку: через "Укргаз-Енерго" вона контролювала тільки 25%, а через нове СП матиме вже 50%, Тимошенко сказала:

"Існування посередника призводить не до здешевлення продукту, а до подорожчання. РУЕ зробила це аксіомою. Адже її послуги чогось та коштують. І коштували насамперед Україні", - і додала, що коли були пов'язані ціна на газ і на транзит, участь посередника "була найвигіднішим варіантом для України, зараз це відновити неможливо через продажність і корумпованість українських посадових осіб, що безпрецедентно здали національні інтереси".

"Подорожчання газу через ліквідацію РУЕ не більш ніж страшилка, придумана самою РУЕ. Ліквідація цієї компанії може принести чимало шкоди. Але тільки самому (співвласнику РУЕ Дмитру)  Фірташу. Україна і Росія від цього лише виграють", - підкреслила Тимошенко.

На питання, чи означає це, що український прем'єр хоче повернути колишню бартерну схему розрахунків за газ, а "заодно і "Ітеру" повернути", Тимошенко відповіла: "Ні, повертати я нікого не збираюся категорично, це PR-фантазії".

"Посередники Україні й Росії не потрібні взагалі...Я особисто вважаю, що РУЕ - тіньова структура, що корумпувала вищих посадових осіб України. У цій справі головне - навіть не питання ціни на газ, а питання репутації та прозорості. Можна в злодіїв купувати дуже дешево крадені речі, але ж ніде у світі це не вітається. Не все, що дешево, добре", - наголосила вона.

Тимошенко також спростувала припущення, що її бажання вилучити РУЕ зі схеми пов'язане з її "особистими складними взаєминами з Фірташем" і бажанням "поміняти одного Дмитра на іншого", оскільки Фірташ "відмовився від угоди". "Я думаю, що ця версія повеселила би навіть самого Фірташа... Ніяких переговорів не було", - сказала вона.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!