"РосУкрЕнерго" зникне, щойно сплатять борг?

Середа, 13 лютого 2008, 14:11

Компанія-посередник "РосУкрЕнерго" може залишитися на українському ринку, доки Україна не розрахується за газові борги 2007 року.

Таку думку висловив міністр палива та енергетики України Юрій Продан у середу.

"Термін існування цього посередника мають визначити в процесі переговорів, на яких Україна наполягатиме, аби його ("РосУкрЕнерго") усунули якнайшвидше", - зазначив він.

"Але треба час, аби ми могли розрахуватися з "РосУкренерго" за наявні зобов'язання. Тому, за логікою, термін існування цього посередника має бути обмежений цим строком", - наголосив Продан.

Також міністр повідомив, що на рахунку "НАК "Нафтогаз України" є необхідні кошти, якими можна вже найближчим часом розрахуватися за газ, поставлений у листопаді-грудні 2007 року.

"На рахунках "Нафтогазу" є потрібні кошти, і я думаю, що завтра (14 лютого) сторони почнуть обумовлювати, в які терміни їх буде виплачено. Зрозуміло, це не може бути виплачено в один день", - сказав Продан.

Він зазначив, що у четвер на переговорах керівництво "Нафтогазу" та "Газпрому" має узгодити графік виплати українською стороною боргу перед "Газпромом".

Також, за словами Продана, там буде визначено остаточну суму боргу.

"У процесі цих переговорів обсяг газу, який надійшов до України в листопаді-грудні 2007 року, визначать відповідними актами", - сказав він.

Продан також зазначив, що після створення нового спільного підприємтсва між "Натогазом" та "Газпромом" для постачання імпортного газу в Україну українська сторона має пильно слідкувати за тим, щоб гроші, сплачені за цей газ, потрапляли на рахунки "Газпрому".

"Українська правда"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!