Купріянов підтвердив готовність "Газпрому" до нових схем

Понеділок, 11 лютого 2008, 16:46

"Газпром" не заперечуватиме проти нових схем поставок газу в Україну, якщо вони "не будуть погіршувати економічну складову для "Газпрому" і забезпечать безпеку поставок".

Про це в ефірі радіостанції "Ехо Москви", сказав у понеділок офіційний представник російського газового холдингу Сергій Купріянов.

"Що стосується нових пропозицій, наша позиція полягає в тому, що для "Газпрому" ситуація не повинна погіршитися. Ми готові обговорювати пропозиції, якщо вони не будуть погіршувати економічну складову для "Газпрому" і забезпечать безпеку поставок", - сказав він.

Українська національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", що закуповує газ у монополіста-імпортера "УкргазЕнерго", раніше заявляла про намір відмовитися не тільки від послуг цього свого спільного зі швейцарською "РосУкрЕнерго" підприємства, але і від послуг самої "РосУкрЕнерго", що є монопольним експортером.

Купріянов підкреслив, що ця позиція газового холдингу є безумовною. "Щоб ми могли розмовляти про нові схеми, треба закрити борги за старими схемами", - сказав він.

Купріянов відзначив, що переговори між главою "Газпрому" Олексієм Міллером і главою "Нафтогазу" Олегом Дубиною у Москві продовжуються вже понад дві години.

За його словами, якщо за сьогодні ситуацію не врегулюють, то з вівторка в Україні не буде російського газу, що займає в структурі українського імпорту газу приблизно одну чверть.

РІА "Новості"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!