Тимошенко пообіцяла шахтарям погодинну оплату праці

Вівторок, 8 січня 2008, 17:30

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко вимагає ввести погодинну оплату праці на шахті ім. Засядька (Донецьк) і планує поширити таку систему оплати на всі українські шахти.

"Погодинна оплата праці шахтаря - це єдине, що може захистити його від самознищення", - сказала Тимошенко на урядовій нараді у вівторок у Києві.

Вона відзначила, що перехід на погодинну оплату праці повинен привести до підвищення заробітної плати шахтарів. "Відрядності в такій небезпечній галузі бути не може", - сказала вона.

Тимошенко доручила міністерству праці і соціальної політики вивчити заробітні плати шахтарів в інших країнах світу, де функціонують вугільні галузі. Прем'єр доручила міністерству економіки і міністерству вугільної промисловості на базі цих даних розробити "бездоганну модель погодинної оплати праці".

Прем'єр також повідомила, що Кабінет Міністрів зобов’яже шахту імені Засядька забезпечити житлом родини загиблих на підприємстві шахтарів, а також оздоровити їхніх дітей і старих батьків.

Тимошенко підкреслила, що держава візьме на себе обов'язок забезпечити бюджетне фінансування навчання у вишах за будь-якими спеціальностями дітей загиблих шахтарів.

Крім того, прем'єр доручила Міністерству вугільної промисловості скоординувати роботу з підготовки законопроекту про підвищення престижності шахтарської праці і до 23 січня внести його для розгляду на засіданні уряду.

Вона відзначила, що у Верховній Раді вже перебувають 6 законопроектів стосовно підвищення престижності шахтарської праці. Водночас вона вважає за необхідне, щоб Кабмін підготував і вніс на затвердження парламенту єдиний законопроект.

Українські новини

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!