ЗМІ: У ПФТС з'явився конкурент - "Перспектива"

Четвер, 31 січня 2008, 13:56
В основної української біржі ПФТС з'явився серйозний конкурент - торгово-інформаційна система "Перспектива" отримала статус фондової біржі й уже залучила до роботи більше 20 торговців цінними паперами.

Проце пише видання "Комерсант-Україна".

ТОВ "Торгово-інформаційна система "Перспектива" 29 січня завершила реорганізацію у відкрите акціонерне товариство й дістала статус фондової біржі.

Законодавство визначає, що в складі акціонерів біржі повинно бути мінімум 20 учасників фондового ринку, а їхні частки не можуть перевищувати 5%.

Тепер "Перспектива" підпадає під жорсткіші правила торгів, зокрема на біржі повинно залишитися два рівні лістингу. Фінансові втрати в результаті неможливості торгувати неліквідними активами будуть компенсовані за рахунок права страхових компаній, недержавних пенсійних фондів та інститутів спільного інвестування купувати цінні папери.

На відміну від ПФТС, на "Перспективі" поки немає "ринку котирувань", але впроваджений прогресивніший "ринок заявок", що працює за принципом безперервного подвійного аукціону зустрічних заявок, і ринок РЕПО (repurchase agreement, угода купівлі-продажу із зобов'язанням зворотного продажу на певних умовах). На біржі заявляють про можливість розрахунків за принципом "поставки проти платежу" в один день (технологія T+0), електронного документообігу з використанням електронно-цифрового підпису й криптографічного захисту інформації, а також проведення ІPO за технологією book-buіldіng. Цього року біржа планує провести розміщення на 1 млрд грн.

Учасники ринку вважають, що збої в роботі ПФТС, які виникли цього року, можуть підштовхнути частину торговців до переходу на "Перспективу".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!