Мін'юст хоче знову почати фінансування партій

Середа, 30 січня 2008, 10:18

Міністерство юстиції вважає за доцільне відновити фінансування статутної діяльності політичних партій.

З відповідним поданням Мін'юст звернувся до Кабміну, повідомляє прес-служба уряду з посиланням на заступника Міністра юстиції Андрія Богдана.

Він повідомив, що Мін'юст планує розробити протягом 2008 року законопроект про внесення змін до закону України "Про політичні партії в Україні" щодо фінансування політичних партій.

Серед норм, що будуть запропоновані у законопроекті, передбачається встановити критерії державної підтримки політичних партій, публічності пожертвувань політичним партіям та введення обмеження розміру таких пожертвувань.

Також у законопроекті передбачається запровадження спеціального обліку прямих та непрямих витрат, пов'язаних із виборчими кампаніями стосовно кожної політичної партії, кожного списку кандидатів.

Окрім того, планується визначити критерії подання та оприлюднення регулярних звітів політичних партій, ведення незалежного спостереження за фінансуванням політичних партій та виборчих кампаній, а також встановлення ефективних, пропорційних та переконливих санкцій за порушення правил щодо фінансування політичних партій та виборчих кампаній.

Заступник Міністра юстиції наголосив, що фінансування діяльності політичних партій, і виборчих кампаній зокрема, є визнаною європейською практикою.

Богдан нагадав, що Україна взяла до виконання документи Ради Європи, серед яких Рекомендації про фінансування політичних партій /ПАРЄ 2001/, Правила щодо фінансування політичних партій /Венеціанська Комісія 2001/, Рекомендації про єдині правила проти корупції при фінансуванні політичних партій і виборчих кампаній /Рекомендація Комітету Міністрів Ради Європи 2003/.

"Економічна правда" 

 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!