Фірташ: альтернативих схем не існує

Понеділок, 28 січня 2008, 10:58
Співвласник Росукренерго Дмитро Фірташ вважає, що альтернативних наявним схем постачань газу не існує, а вилучення цієї компанії як посередника з процесу постачань газу обов'язково позначиться на українських споживачах.

Про це він заявив в інтерв'ю російській газеті "Вєдомости" у відповідь на прохання прокоментувати ініціативу прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко перейти на прямі поставки газу у відносинах із Росією.

"Я не хочу коментувати заяви українського прем'єра. RUE – це комерційна компанія, і не потрібно політизувати її діяльність", - заявив Фірташ, зазначивши, що сприймає "таку критику як пережиток минулого, коли газовий бізнес був елементом політики".

"RUE є гарантією стабільних постачань газу в Україну. Руйнування чинної схеми газових поставок обов'язково позначиться на українських споживачах", - підкреслив він.

За словами Фірташа, "сьогодні RUE має повну контрактну базу для того, щоб Україна, отримуючи імпортний газ, не зазнавала такого ж цінового шоку, як це відбулося в Європі".

"Зрозуміло, що ціна на енергоносії росте в усьому світі, і Україна неминуче прийде до європейської ціни на газ. Але я завжди відстоював позицію, відповідно до якої підвищення ціни повинне бути поступовим і передбачуваним, щоб українська економіка могла до нього пристосуватися", - сказав співвласник компанії-посередника.

"Я знаю про існування різних кулуарних розмов, згідно з якими Україні необхідно викупити частину акцій RosUkrEnergo. Газпром також може бути зацікавлений у збільшенні своєї частки в RosUkrEnergo", - зазначив він.

"Це нормальний ринковий процес, але я вважаю, що такі кроки поки передчасні. Можна як завгодно довго обговорювати RosUkrEnergo, але альтернативних схем або підходів до постачань газу не існує. Майбутнє RosUkrEnergo та її стратегія на газовому ринку перебувають у компетенції її акціонерів", - упевнений Фірташ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!