Порошенко пропонує відмовитись від прив'язки гривні до долара США

П'ятниця, 25 січня 2008, 18:25
Голова Наглядової ради Національного банку Петро Порошенко вважає, що Україна має відмовитися від прив`язки до іноземних валют.

Відповідаючи на питання журналістів у Давосі, Порошенко, зокрема, зазначив, що Україна має поступово відходити від забезпечення стабільності національної валюти за допомогою прив`язки до іноземної валюти.

Причому Порошенко впевнений, що не має значення, про яку валюту йдеться - долари чи євро. На його думку, Україна має досягати стабільності своєї валюти за допомогою механізму стабільності цін.

"Тоді ми будемо переконані, що ціни в країні будуть стабільними, і монетарна політика Національного банку буде спрямована на те, щоби тримати низький показник інфляції. Я думаю, це буде перехід до так званого таргетування інфляції", - сказав Порошенко.

Разом із тим, він зазначив, що здійснити такий перехід не дуже просто. І відразу зробити його неможливо.

Це пов`язано з тим, що в Україні практично відсутній фондовий ринок; законодавство сьогодні заважає розвитку роботи страхового ринку, що ускладнює вилучення у населення "довгих грошей", які через механізм страхових і пенсійних реформ будуть зв`язані і не здійснюватимуть тиск на споживання.

Порошенко звернув увагу, що в п’ятницю на форумі президент Віктор Ющенко пообіцяв здійснити комплекс антиінфляційних заходів.

Вони, за словами голови Наглядової ради НБУ, передбачатимуть парламентські слухання, проведення реформ у податковій, страховій, пенсійній сфері, заходи щодо розвитку фондового ринку. І лише після цього можуть відбутися відповідні зміни в концепції монетарної політики, вважає Порошенко.

"НБУ сьогодні найбільш готовий до таких  заходів", - сказав він.

Порошенко зазначив, що Нацбанк давно вже не купує долари. Весь 2007 рік купувалися євро, швейцарські франки, англійські фунти. Це дозволило збільшити валютно-резервний запас на курсовій різниці, що становила практично 200 млн доларів, повідомив він.

УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!