Дубина запропонував Газпрому переглянути ціну на газ і прибрати Укргазенерго

П'ятниця, 18 січня 2008, 10:21

Голова НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина на зустрічі з головою правління Газпрому Олексієм Міллером у четвер запропонував Газпрому переглянути ставку транзиту на російський газ територією України в II півріччі.

Про це пише в п'ятницю газета "Комерсант-Україна" з посиланням на своє джерело, "ознайомлене з ходом переговорів".

За інформацією видання, Дубина також підтвердив наміри уряду Юлії Тимошенко взяти під контроль внутрішній ринок газу України, обмеживши частку на ньому ЗАТ "Укргазенерго" (у ньому Газпром через RosUkrEnergo володіє 25%) із 70% до 7%.

У свою чергу, Міллер, за словами джерела, у відповідь "показав, як виросте ціна на газ, якщо зміняться транзитні ставки".

Утім, джерела видання в Газпромі говорять, що зустріч була короткою - не більше двох годин - і мала в першу чергу ознайомлювальний характер.

Після того, як сторони означили свої позиції, Дубина повернувся в Київ, а Міллер разом із президентом РФ Володимиром Путіним відбув у Болгарію. Там голова Газпрому візьме участь у переговорах щодо газопроводу "Південний потік", за допомогою якого, за словами наукового керівника російської Вищої школи економіки Євгенія Ясіна, Росія "намагається уникнути зони ризику, пов'язаної з Україною".

Але одного з можливих стратегічних союзників у діалозі з Україною Росія у четвер втратила, пише "Комерсант".

Постачання Україні 740 млн куб. м російського газу за високою ціною російська сторона пояснювала недопостачанням 40 млн куб. м на добу середньоазіатського газу, основним постачальником якого є Туркменістан - однак МЗС Туркменістану в четвер спростував скорочення постачань.

"Туркменістан цілковито виконує свої зобов'язання в суворій відповідності з умовами, передбаченими контрактом, здійснює постачання туркменського природного газу в Росію", - йшлося в заяві.

Джерела, близькі до Казтрансгазу і RUE, пояснили, що останнім часом зупинені постачання узбецького газу (приблизно на 30 млн куб. м на добу). Але постачання з Туркменістану, за даними співрозмовників видання, теж ідуть у скороченому обсязі.

Таким чином, Туркменістан демонстративно вирішив не підтримувати Росію в новій газовій війні з Україною, говориться в статті.

Однак питання ставки транзиту і ціни на газ поки обговорюється неофіційно й у майбутньому часі. Єдиний чіткий аргумент залишається в Газпрому - це заборгованість українських компаній, зокрема, Укргазенерго.

Між тим, вважає видання, "нова українська влада послідовно виводить із гри людей, які зазвичай вели діалог із Газпромом, нагадуючи, що в четвер голова Укргазенерго Ігор Воронін був звільнений із посади заступника голови правління НАК "Нафтогаз України", яку обіймав протягом останніх 5-ти років.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!