Укргазенерго обіцяє швидко погасити заборгованість перед RosUkrEnergo

Четвер, 17 січня 2008, 11:42

ЗАТ "Укргазенерго" (Київ) погасить накопичену заборгованість перед RosUkrEnergo A.G. (Швейцарія), єдиним постачальником природного газу в Україну, найближчим часом, повідомило Укргазенерго у середу пізно ввечері.

"Погашення заборгованості здійснять у максимально короткий термін за рахунок надходжень від продажу відбируваного з ПСГ газу на умовах 100%-ої передоплати, а також залучуваних кредитних коштів", - уточнює прес-секретар Укргазенерго Віталій Кисіль, слова якого наводять у повідомленні.

Виконавчий директор RosUkrEnergo Костянтин Чуйченко в середу заявив, що прострочена заборгованість Укргазенерго перед трейдером наразі становить $830 млн, а це, у свою чергу, призводить до формування заборгованості RosUkrEnergo перед групою "Газпром".

Укргазенерго уточнює, що виникнення такої заборгованості зумовлене додатковою закупівлею значних обсягів газу в підземних сховищах газу (ПСГ) України в компанії RosUkrEnergo AG.

"Беручи до уваги світові тенденції подорожчання енергоносіїв, підприємство закуповує ці обсяги для наступного забезпечення газового балансу України і безперебійного газопостачання національних споживачів в опалювальному сезоні 2008-2009 років", - пояснює Кисіль.

Укргазенерго також нагадує своїм контрагентам про необхідність забезпечення належних розрахунків за споживаний природний газ.

"Особливу стурбованість в Укргазенерго  викликає те, що підприємства НАК "Нафтогаз України", починаючи з третьої декади грудня 2007 року, цілковито припинили оплату за постачений газ", - зазначає представник постачальника палива.

RosUkrEnergo є єдиним постачальником природного газу в Україну із січня 2006 року, а його єдиним імпортером у країну - Укргазенерго, спільне підприємство НАК "Нафтогаз України" і RosUkrEnergo.

Укргазенерго частину придбаного газу поставляє кінцевим споживачам, переважно промисловим підприємствам, частину реалізує "Нафтогазу України" для подальшого забезпечення газом теплопостачальних підприємств і бюджетних установ.

Укргазенерго планувало в 2007 році імпортувати в Україну понад 53 млрд куб. м природного газу. Прогнозний баланс надходження і розподілу природного газу по Україні на 2008 рік передбачає імпорт трейдером у поточному році 55 млрд куб. м палива.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!