Україна здолала останню перешкоду на шляху до СОТ

Четвер, 17 січня 2008, 11:00

Україна та ЄС досягли компромісу в питанні експортних мит, подолавши останню перешкоду на шляху до Світової організації торгівлі (СОТ).

Про це в телефонному інтерв'ю УНІАН повідомив із Лондону комісар ЄС із питань торгівлі Пітер Мендельсон.

"Я із задоволенням можу сказати, що ми знайшли рішення на базі компромісу, якій не повною мірою задовольнив мене і не повною мірою задовольнив українську сторону, тобто ми вийшли на рівних в підході до цього компромісу", - сказав він.

"І у будь-якому разі ми маємо що святкувати, ми можемо святкувати усунення останньої перешкоди для вступу України до СОТ, і я дуже задоволений, що Україна може рухатися тепер вперед", - додав комісар ЄС.

Він зазначив, що під час переговорів Україна, зокрема, погодилася обмежити кількість чинних експортних мит і не підвищувати їх у майбутньому.

Мендельсон не надав інших деталей, зазначивши лише, що цей день став важливим для України та ЄС.

"Таким чином - це дуже історичний день, дуже важливий прорив, і я хочу привітати українських учасників переговорів із результатами, а всіх нас - із компромісом", - заявив Мендельсон.

Як відомо, питання експортних мит було останнім, яке Україна мала вирішити на переговорах із ЄС для приєднання до СОТ.

ЄС вимагав скасування всіх експортних мит, а Україна, в свою чергу, виступала з пропозицією запровадити мораторій на введення нових та не підвищувати ставки наявних експортних мит.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!