Росукренерго заявляє, що несе додаткові витрати через холод

Середа, 16 січня 2008, 19:10

Ексклюзивний постачальник імпортного природного газу в Україну RosUkrEnergo AG має додаткові витрати на закупівлю газу через холодну погоду.

Про це заявив виконавчий директор компанії RosUkrEnergo Костянтин Чуйченко.

"У січні поточного року відбулося зниження обсягів поставок природного газу з Центральної і Середньої Азії в зв'язку з аномально холодною погодою. Зниження поставок щодо планових обсягів становить близько 40 млн кубометрів на добу", - сказав він.

Зважаючи на дані звітності Газпрому за перші квартали 2006-го і 2007 років, це відповідає майже чверті обсягу добових поставок RosUkrEnergo.

Він також додав, що у зв'язку з цим для забезпечення безперебійних поставок природного газу і заповнення балансу газу України в січні RosUkrEnergo придбала російський газ відповідно до чинного контракту і за формулою ціни, погодженою сторонами в січні 2006 року.

У I кварталі поточного року ціна закупівлі російського газу, розрахована за формулою, становить $314,7 за тисячу кубометрів. На 16 січня 2008 року обсяг російського газу, поставленого компанією RosUkrEnergo споживачам України, сягнув близько 740 млн кубометрів.

"При цьому необхідно відзначити, що прострочена заборгованість компанії Укргазенерго перед компанією RosUkrEnergo AG наразі становить $830 млн, що, у свою чергу, призводить до формування заборгованості компанії RosUkrEnergo AG перед групою "Газпром", - заявив Чуйченко.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!