Рада відмовилася продовжити "комуністичний" мораторій

Середа, 16 січня 2008, 11:04

Верховна Рада відмовилася продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 2011 року.

За прийняття відповідного законопроекту проголосували 177 депутатів за необхідних 226-ти.

Згаданий проект внесли депутати фракції Комуністичної партії Петро Симоненко, Олександр Ткаченко й Володимир Матвєєв.

Він передбачає дозвіл продажу сільгоспземель із 1 січня 2011 року за умови набуття чинності до цього часу законів про державний земельний кадастр і про ринок земель.

Цей документ також пропонував продовжити строк заборони внесення права на земельну ділянку до статутних фондів господарчих товариств із 2008 до 2011 року.

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що такі дії необхідні, оскільки земельне законодавство на сьогодні обмежене.

Окремі законопроекти, які повинні регулювати земельні відносини, ще не розроблені.

Крім того, на сьогодні ще не прийняті закони про державний земельний кадастр і ринок землі, про реєстрацію земельних ділянок, а також відсутня достовірна інформація про якісний склад земель.

Президент Віктор Ющенко вважає мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення причиною корупції на земельному ринку.

Ющенко має намір домогтися зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення з 1 січня або 1 липня 2008 року.

Президент заперечує, що мораторій землі, який Рада продовжила через подолання президентського вето на 2007 рік, буде діяти в 2008-му.

Українські новини

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!