Україна може підняти тариф на транспортування газу на третину

Вівторок, 15 січня 2008, 17:36

Загальний тариф на транспортування природного газу по території України магістральними і розподільчими газопроводами з 1 лютого 2008 року може зрости на 36,8% - з нинішніх 96,3 грн до 131,7 грн за 1 тис. куб. м (без ПДВ).

Такий розмір тарифу закладений у прогнозний річний баланс електроенергії, палива і витрат енергогенеруючих компаній на 2008 рік, затверджений першим віце-прем'єр-міністром Олександром Турчиновим, міністром палива й енергетики Юрієм Проданом і главою Міністерства вугільної промисловості Віктором Полтавцем.

Причина підвищення тарифу - подорожчання з 1 січня 2008 року імпортованого в Україну природного газу, що використовується газотранспортними організаціями на виробничо-технологічні нестатки.

Розмір тарифів на транспортування природного газу для українських споживачів розраховує і затверджує Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЄ) України.

Трейдери в більшості випадків продають промисловим і прирівняним до них споживачам природний газ як ресурс на мові або в підземному сховищі газу.

Розмір тарифів на транспортування газу безпосередньо споживачеві залежить від того, до якого (магістрального чи розподільчого) газопроводу підключений споживач, і не залежить від віддалення споживача від кордону або ПГС.

Єдиний по Україні загальний тариф на транспортування природного газу є сумою середнього розрахункового тарифу на транспортування газу магістральними трубопроводами і середнього розрахункового тарифу на транспортування газу по розподільчих трубопроводах.

Нинішній розмір загального тарифу на транспортування природного газу для споживачів України діє з 1 липня 2007 року. Розрахунковий тариф на транспортування газу магістральними трубопроводами в даний час складає 40,7 грн за 1 тис. куб. м (без ПДВ), розподільчими трубопроводами - 55,60 грн за 1 тис. куб. м (без ПДВ).

Тариф на транспортування природного газу для споживачів, підключених безпосередньо до магістральних газопроводів, з 1 січня 2007 року складає 74,70 грн за 1 тис. куб. м (без ПДВ).

Ціна на природний газ, що поставляється в Україну, з 1 січня 2008 року зросла на 38,1% - з $130 до $179,5 за 1 тис. куб. м на українському кордоні.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!