Туркменістан припинив постачання газу до Ірану

Понеділок, 14 січня 2008, 11:56

Туркменістан заявив, про припинення постачання газу Ірану через технічні проблеми з експортним газопроводом.

Туркменський МЗС заявляє: "Слід зазначити, що невиконання іранською стороною її зобов'язань із оплати вже отриманого газу не дозволяє у визначений термін завершити ремонтні роботи".

Раніше, 13 січня, іранські ЗМІ повідомили, що Туркменістан хоче подвоїти ціну на свій природний газ.

Міністр нафтової промисловості Ірану у відповідь на ці чутки заявив, що розмови про ціну бути не може, поки Туркменістан не відновить постачання.

"Туркменістан повинен спершу почати поставляти газ, а потім уже приходити обговорювати ціну. Інакше ми оголосимо, що нам не потрібний туркменський газ", - сказав Голамхосейн Нозарі іранському агентству Фарс.

Трубопровід не діє з кінця грудня. Його пропускна здатність становила 23 млн кубометрів газу на день.

Припинення постачання палива відбулося в момент, коли Іран переживає незвичайно холодну погоду.

Іран посідає друге місце у світі з запасів природного газу, однак у невеликих обсягах закуповує його в сусідній країні. Туркменські поставки забезпечують близько 5% потреб Ірану.

За повідомленням іранського державного англомовного каналу Press TV, Ашахабад вимагав підвищення ціни на газ із нинішніх 75 до 140 доларів за 1000 кубометрів. Тегеран погоджується, але тільки за умови збільшення обсягів постачання.

Раніше прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила про те, що за останні три роки газові відносини України з Туркменістаном були повністю знищені.

"Бі-Бі-Сі"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!