За результатами перевірки Нафтогазу відкрито 9 кримінальних справ

Понеділок, 14 січня 2008, 17:29

За результатами перевірок органами прокуратури наприкінці 2007 року НАК "Нафтогаз України" стосовно дотримання законодавства з безпечної експлуатації магістральних трубопроводів порушено 9 кримінальних справ.

Про це повідомили в прес-службі Генеральної прокуратури України.

Крім того, винесено 22 протести, внесено 73 розпорядження і подання, 51 посадовця притягнуто до адміністративної і дисциплінарної відповідальності, заявлено 15 позовів на суму понад 1,3 млн грн.

У повідомленні наголошується, що на більшості підприємств компанії встановлено порушення технічної безпеки і охорони праці, вимог природоохоронного законодавства тощо.

У багатьох виробничих управліннях магістральних газопроводів газорозподільчі станції не обладнані системами автоматичного захисту від перевищення і зниження тиску на виході, виявлено інші недоліки, які можуть призвести до виникнення аварійних ситуацій.

Так, у Кегичівському управлінні підземного зберігання газу і на заводі "Електродвигун" (УМГ "Харківтрансгаз") установлено факти витоку газу на засувках газопроводу.

Для усунення вказаних порушень закону прокурори внесли понад 20 розпоряджень і подань, порушено десятки адміністративних і дисциплінарних проваджень щодо посадовців цієї галузі.

Крім того, мають місце факти порушень закону при використанні земель у межах зон, що охороняються, здійсненні тендерних закупівель, проведенні ремонтних робіт.

Так, прокуратурою Закарпатської області порушено кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем керівниками комунального підприємства Хустської міськради, які впродовж кількох років незаконно використовували землі, що охороняються, зони газопроводу площею 1,16 га під звалище.

Керівництво УМГ "Донбастрансгаз" без проведення відповідного тендеру, за цінами, які значно перевищують чинні, придбало у луганського підприємства зелених насаджень на суму 5 млн грн. Прокуратурою Донецької області за фактом завдання шкоди державі у розмірі 3,9 млн грн порушено кримінальну справу. Ведеться слідство.

Ця ж прокуратура завершила розслідування справи щодо заступника директора УМГ "Донбастрансгаз" за фактом отримання хабара у великому розмірі. За результатами судового розгляду винного засуджено до позбавлення волі.

УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!