Обмеження поставок Укргазенерго відродить ринок газових трейдерів - експерт

П'ятниця, 11 січня 2008, 12:03

Експерти Центру енергетичних досліджень вважають, що обмеження Національною комісією регулювання електроенергетики обсягів поставок газу спільному підприємству "Укргазенерго" на рівні 5,04 млрд куб. м. за рік призведе до перерозподілу палива через газових трейдерів.

Про це сказано в повідомленні Центру.

"Дії НКРЕ з обмеження діяльності Укргазенерго спричинять відродження в Україні інституту газових трейдерів", - сказав керівник Центру енергетичних досліджень Костянтин Бородін.

Він нагадав, що наприкінці 2007 року прем'єр-міністр Юлія Тимошенко офіційно задекларувала бажання позбутися структур, пов'язаних із російським Газпромом на внутрішньому ринку газу, зазначивши, що не допустить дестабілізації в системі газопостачань.

"Зараз ми спостерігаємо дещо іншу картину. Боротися з російською експансією економічними методами уряд не в змозі, оскільки ні прем'єр, ні нове керівництво паливно-енергетичного комплексу не можуть забезпечити альтернативних джерел поставок газу", - вважає експерт.

Бородін підкреслив, що Укргазенерго імпортує в Україну природний газ середньоазіатського походження з ресурсів Газпрому в обсязі понад 55 мільярдів кубометрів за рік.

"Видавати такій компанії ліцензію на право продавати споживачам України всього 5 млрд на рік принаймні нелогічно. Де-факто, це примушує СП продавати 90% ввезеного газу через посередників, що призводить до зростання вартості газу для споживачів", - сказав він.

На думку експерта, реалізація цих обсягів через Укргазенерго спричиняла не тільки зниження вартості газу для споживачів, але й була економічно виправданою моделлю роботи ринку.

Бородін вважає, що дії НКРЕ призведуть до хаосу на внутрішньому ринку газу, різкого погіршення його оплати споживачами, нагромадження заборгованості перед іноземними постачальниками й, можливо, дестабілізації діяльності з транзиту газу через Україну в Європу.

8 січня НКРЕ відновила обмеження обсягів поставок газу Укргазенерго на рівні 5,04 млрд куб. м/рік.

Укргазенерго вважає незаконним це рішення, а НКРЕ пояснює його рішенням суду.

Закрите акціонерне товариство "Укргазенерго" - ексклюзивний постачальник газу для українських споживачів.

Компанія була створена в лютому "Нафтогазом України" і компанією "Росукренерго" зі статутним фондом 5 млн гривень і з частками внеску учасників по 50%.

У березні 2006 року НКРЕ видала Укргазенерго ліцензію на поставки газу за нерегульованими тарифом строком на 5 років.

Ліцензія була видана на поставку 5,04 млрд куб. м газу за рік.

У серпні 2006 року комісія скасувала обмеження обсягів поставок газу Укргазенерго на рівні 5,04 млрд куб. м за рік. Весь газ Укргазенерго закуповує в Росукренерго.

Українські новини

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!