У Тимошенко вже думають, як переглянути угоди з Росією

Середа, 5 грудня 2007, 11:39

Депутат від фракції БЮТ Андрій Шкіль вважає, що новий уряд повинен переглянути засади співпраці між Україною та Росією в сфері енергопостачання.

Про це він заявив, коментуючи домовленість про постачання Україні у 2008 році російського газу за ціною 179,5 дол. за 1 тис. куб. м.

За словами Шкіля, підвищення ціни на газ і підвищення ставок за транзит є неадекватними. "Тому тут потрібна чітка і адекватна енергетична політика нашої держави" - сказав він.

За його словами, у цьому питанні влада має займати державницьку позицію.

"Якщо ми не можемо домовитись із партнерами про прийнятну ціну, тоді ми маємо закласти підвищення ціни за транзит", - наголосив він.

Окрім того, Шкіль вважає за необхідне створити урядову структуру, яка би працювала над забезпеченням України альтернативними енергоносіями.

Депутат також зазначив, що підвищення ціни на газ буде значним ударом для хімічної промисловості. "Але я впевнений, що, певною мірою, український уряд погодився на цю ціну, розуміючи, що йому вже не потрібно буде нести відповідальність", - наголосив Шкіль.

Із тим, що внаслідок підвищення ціни на російський газ для України найнегативніші наслідки будуть для хімічної промисловості, погоджується і депутат від фракції НУ-НС Давид Жванія.

"Для промисловості це буде проблема, особливо для хімічної промисловості", - сказав він в інтерв’ю УНІАН.

На думку Жванії, за таких обставин владі треба дивитися на структуру промисловості і вирішувати, наскільки необхідно розвивати галузь, в якій 90% продукції йде на експорт і при цьому використовується досить дорогий імпортований газ.

У той же час Жванія зазначив, що для металургійної галузі підвищення ціни на газ буде менш проблемним, оскільки "металургія вже звикла до високої ціни".

Він зауважив, що для нового уряду зростання ціни на газ буде ще однією трудністю, оскільки "завжди складно, коли відбувається підвищення цін".

Водночас експерт із енергетичних питань Олександр Нарбут в інтерв’ю "Німецькій хвилі" зазначив, що ціна на російський газ, встановлена на 2008 рік, загрожуватиме рентабельній роботі багатьох українських підприємств.

На його думку, за результатами українсько-російських газових перемовин Україна радше програла, ніж виграла, бо збільшення ціни на газ значне, а ставка за транзит російського газу територією України безпрецедентно низька.

Як відомо, Росія та Україна у вівторок узгодили ціну газу на 2008 рік на рівні 179,5 дол. за тис. куб. м. Ціна газу для України в 2007 році становить 130 дол. за тис. куб. м на кордоні, плата за транзит газу територією України - 1,6 дол. за тис. куб. м на 100 км відстані.

УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!