Рибак виключає різке підвищення тарифів на житкомупослуги в 2008-му

Середа, 5 грудня 2007, 12:31

Виконуючий обов'язки віце-прем'єра Володимир Рибак виключає різке підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги в 2008 році у зв'язку з підвищенням ціни на імпортний газ.

При цьому він не зміг спрогнозувати, наскільки будуть підвищені жилтлокомунтарифи у 2008-му.

"Сьогодні мені складно сказати наскільки. Потрібно робити розрахунки. Але принаймні підвищення в рази не буде", - сказав Рибак.

Він зазначив, що у 2007 році уряду вдалося втримати рівень тарифів на житлово-комунальні послуги від різких стрибків.

Він також додав, що на сьогодні налагоджена система контролю за цінами й ціноутворенням, що не дасть змогу різко підвищити тарифи на жилтлокомунпослуги для населення.

"Просто не зможуть різко збільшити, тому що ми систему контролю зробили. Сьогодні комітет із цін і ціноутворення не дає можливість підвищити тарифи в рази", - сказав Рибак.

Він також зазначив, що Кабмін має намір внести зміни в Держбюджет-2008 у зв'язку з підвищенням ціни на імпортний газ до 179,5 доларів за тисячу кубометрів, замість закладених у проекті 160 доларів.

Він спрогнозував, що Кабмін внесе відповідні корективи при доопрацюванні проекту Держбюджету-2008 до другого читання після схвалення його Радою в першому читанні.

"Бюджет ми переглянули, тепер між першим і другим читанням будемо вносити корективи", - сказав він.

Як повідомляло агентство, Україна й Росія домовилися про ціну на імпортний природний газ на кордоні Росії й України 179,5 доларів за тис. куб. м на 2008 рік.

У жовтні борг населення за спожиті житлово-комунальні послуги скоротився на 1,3%, або на 93 млн гривень, - до 7 233 млн гривень.

45,2% опитаних центром соціальних досліджень "Софія" вважають, що наступний Кабінет Міністрів у першу чергу повинен зайнятися запобіганням зростанню цін на житлово-комунальні послуги, в тому числі на природний газ і електроенергію.

"Українські новини"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!