До "газового удару" слід бути готовими і підприємствам, і "простим смертним"

Середа, 5 грудня 2007, 16:58

Ціна на природний газ для промислових підприємств і прирівняних до них споживачів України з 1 січня 2008 року може перевищити $260 за 1 тис. куб. м у результаті подорожчання імпортованого палива до $179,5 за 1 тис. куб. м.

Таку думку висловили опитані "Інтерфакс-Україна" учасники ринку й експерти.

ЗАТ "Укргазенерго", єдиний імпортер природного газу в Україну, наступного року при збереженні нинішньої маржі в 7,8% може збільшити ціну на природний газ як ресурс для промспоживачів із нинішніх 708 грн до 977,58 грн за 1 тис. куб. м.

Рентабельність операцій із продажу газу, здійснюваних "Укргазенерго", може бути знижена за рахунок встановлення урядом більш низького гранично припустимого рівня ціни на природний газ.

Однак зниження маржі постачальника компенсується ростом регульованих державою тарифів на транспортування, постачання і збереження газу, припускають експерти.

Крім того, на тлі подорожчання газу, імпортованого українськими компаніями, у 2008 році мають зрости ціни на природний газ, що видобувається в Україні і постачається побутовим споживачам.

Таку думку висловив директор газопромислового управління "Шебелинкагазвидобування", структурного підрозділу "Укргазвидобування" - найбільшого газовидобувного підприємства країни, Юрій Фесенко.

У свою чергу "Укргазвидобування" є дочірньою компанією "Нафтогазу України".

Як відомо, Україна у вівторок погодилася на підвищення ціни природного газу, що поставляється в країну, з 2008 року до $179,5 за 1 тис. куб. м на українському кордоні. Таким чином, ціна з 1 січня зросте на 38,1%.

Єдиним постачальником природного газу в Україну є російський "Газпром". Концерн через афільовану компанію "Росукренерго" поставляє в країну центрально-азіатський газ, що купується ТОВ "Газпром експорт" у Туркменістану, Казахстану й Узбекистану.

"Укргазенерго" купує природний газ у "Росукренерго" на українському кордоні й імпортує його.

Частину імпортованого газу трейдер поставляє кінцевим споживачам, переважно промисловим підприємствам, а частину реалізує одному зі своїх співзасновників - НАК "Нафтогаз України" для подальшого забезпечення газом теплопостачальних підприємств і бюджетних установ.

Встановлений урядом граничний рівень ціни на газ для всіх категорій споживачів наразі становить 720 грн за 1 тис. куб. м (без урахування ПДВ, збору у вигляді цільової надбавки, тарифів на транспортування і постачання, а також витрат на збереження).

"Українська правда"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!