Президент вважає, що повернення вкладів не має "бити" по економіці

П'ятниця, 28 грудня 2007, 11:31

Президент Віктор Ющенко переконаний, що повернення заощаджень населенню з боргу Ощадбанку не повинне дестабілізувати економіку.

Про це він заявив на прес-конференції у четвер.

Президент нагадав, що держава винна людям 134 мільярди гривень, що дорівнює майже половині Державного бюджету.

"Я розумію всі витоки політичних рішень, як вони вносилися, чому, але, з іншого боку, я переконаний, що значна частина заощаджень, які віднесені до державного боргу, це не справа лише Коаліції, а всієї держави", - сказав президент.

"Держава повинна сумлінно ставитися до своїх обов'язків і знайти механізм, графік, процедури, за якими ми могли б забезпечити виконання цих виплат", - наголосив Ющенко.

Водночас він підкреслив, що вказані виплати не повинні дестабілізувати економічну ситуацію і перевищувати дефіцит бюджету на понад 2%, а рівень інфляції - 9,9%.

"Курс гривні має залишатися стабільним. Це ті умови, які є в рамках Бюджету-2008, умови, які не обговорюються і які будуть акцептовані в бюджеті. І в цих умовах має діяти уряд", - додав президент.

Тому Ющенко закликав уряд і парламент, ідучи дорогою виплат, керуватись і тим, щоб зберегти монетарну, фіскальну і бюджетну ситуацію на ринку.

"Це питання не таке легке. Ми шукатимемо способи задовольнити потреби людей, але... паралельно утримати стабільність на ринку", - наголосив президент.

"Українська правда"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!