Українці стали більше пити і менше їсти

Понеділок, 24 грудня 2007, 12:59

У першому півріччі 2007 року середньостатистична українська родина витрачала на місяць 1582 гривні, що на 13% більше, ніж у минулому 2006-му.

Традиційно міське населення витрачає на себе більше. Якщо у місті в розрахунку на одну родину з трьох осіб йшла 1661 гривна на місяць, то в селі - на 250 менше (1405 гривень).

За даними Державного комітету статистики, більше 90% усіх коштів домогосподарства направляли на споживчі витрати.

При цьому експерти комітету підрахували, що на продукти харчування українці стали витрачати менше. Якщо в першому півріччі 2006-го на їжу йшло 57,3% зароблених родиною грошей, то в 2007 році - на 3% менше (54,3%).

Експерти Держкомстату також відзначають деяке поліпшення якості харчування громадян.

Головна причина змін, на думку розробників дослідження, - збільшення в січні-червні 2007 року реальних доходів населення, що уможливило оптимізацію структури харчування громадян.

"За 10 місяців 2007 року реальна зарплата українців збільшилася на 12%, відповідно, збільшилася і їхня можливість купувати дорожчі продукти", - пояснив експерт Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Віталій Кравчук.

Крім того, українці стали більше пити - витрати на алкоголь збільшилися до 1,8%, і менше палити - на сигарети було витрачено на 0,1% менше (0,9%), ніж у першому півріччі 2006 року.

Особливістю першого півріччя 2007 року стало значне збільшення витрат громадян на непродовольчі товари.

Так, у січні-березні 2007 року обсяги їхніх продажів збільшилися на третину, а розмір реалізованих населенню послуг збільшився на 10%. Однак вони як і раніше складають менш як 9% доходів.

"Зі зростанням доходів громадян зміняться і їхні витрати. У країнах Європи на харчування витрачається не більш 30-40%", - розповідає виконавчий директор центру соціально-економічних досліджень "CASE Україна" Дмитро Боярчук.

"В опитуванні Держкомстату беруть участь, в основному, громадяни із середнім і нижче середнього рівнями доходу", - констатує Боярчук.

"Дєло"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!