Люди жаліються, що банки позбавляють їх вибору

Четвер, 20 грудня 2007, 10:27

Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг уже одержала більше 50 скарг від страхувальників на нав'язування банками послуг зі страхування у визначених страхових компаніях.

Про це заявив голова Держфінпослуг Валерій Альошин під час круглого столу "Взаємодія банків і страхових компаній на ринках іпотечного і споживчого кредитування".

При цьому він зазначив: "Ми не бачимо механізму регуляторного впливу на банки, тому що ми - не їхній регулятор".

Альошин припускає, що вплинути на ситуацію може Антимонопольний комітет України, що тиждень тому вже оприлюднив дані з виявленого порушення у цій сфері.

За його словами, останнім часом спостерігається ситуація, коли всі фінансові потоки консолідовані в одній фінансовій групі.

Тобто вона надає кредити, а страхова компанія, що входить до складу групи, страхує ризики.

При цьому існує небезпека: якщо у фінансової групи виникнуть проблеми, то можливі затримки і зі страховими виплатами.

"Ми відслідковуємо й аналізуємо ситуацію", - наголосив Альошин.

Він також висловив думку, що у вказаному питанні Держфінпослугу і Нацбанку України необхідно тісно співпрацювати й у залежності від того, під чиїм наглядом перебуває провідна компанія фінансової групи, ретельно контролювати її діяльність.

Голова Держфінпослуг також повідомив, що ріст участі, що спостерігається в останній час, фізичних осіб у страхуванні (2006 рік - 20,2%, 2007 рік - 27,6%) викликаний збільшенням кредитування населення.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!