Україна зависла перед дверима СОТ через "дипломатично-правові ігри"?

Вівторок, 18 грудня 2007, 15:02

Найближчим часом Україна може так і не стати членом Світової організації торгівлі.

Як повідомляє "Німецька хвиля", члени робочої групи СОТ так і не узгодили дату, коли експерти організації заслухають звіт щодо України.

Експерт Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло в інтерв’ю висловив упевненість, що нині європейські торговельні партнери зацікавлені, щоб Україна виконувала роль сировинної бази.

Тому, на його думку, СОТ наполягає на скасуванні експортних мит, що для української сторони не прийнятно.

"Нестабільність перспектив економічної політики не дозволяє членам робочої групи чітко визначитися, наскільки Україна буде спроможною поступово за допомогою перехідних періодів скасовувати свої торговельні обмеження", - вважає експерт.

"А раз так, вони хочуть, щоб це було раз і назавжди. Але це не вигідно для наших національних економічних інтересів", - додав він.

Однак Жаліло переконаний, що нині для обох сторін економіка відійшла на другий план, і СОТ "грає в дипломатично-правові ігри", аби синхронізувати вступ України та Росії.

Як відомо, 19 грудня у Женеві збереться на засідання Генеральна рада СОТ. Раніше Україна сподівалася в цей день отримати остаточну пропозицію щодо вступу до СОТ.

Президент Віктор Ющенко також висловлював думку, що членство України в СОТ може бути зафіксовано вже 20 грудня.

Українські новини

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!