ЄС підтримає газопровід в обхід України, якщо вона не виділить 2,5 млрд євро

Понеділок, 17 грудня 2007, 10:25

Єврокомісія підтримає будівництво газопроводів в обхід України, якщо остання не інвестує в модернізацію власної газотранспортної системи 2,5 млрд євро, необхідних для збереження нинішнього обсягу транзиту газу в Європу.

Про необхідність Україні інвестувати в модернізацію ГТС 2,5 млрд євро до 2012 року заявив у п'ятницю керівник відділу з питань енергобезпеки Єврокомісії Фаузі Бенсарса.

У разі невиконання Україною пред'явлених вимог Єврокомісія обіцяє підтримати будівництво газопроводів в обхід нашої країни, розповів "Комерсанту-Україна" на правах анонімності один із учасників робочої групи.

"Європейські чиновники прямо заявили, що вважають нашу ГТС зношеною і якщо ми не знайдемо кошти, комісія підтримає будівництво трубопроводів в обхід України", – пояснив співрозмовник. Сам Бенсарса дану інформацію не підтвердив і не спростував.

Росія і Німеччина вже будують в обхід України газопровід "Північний потік" потужністю 55 млрд кубометрів, який планують запустити до 2012 року.

По ньому буде проходити 30 млрд кубометрів газу, видобутого з нових родовищ, і до 25 млрд кубометрів, що транспортуються зараз через Україну і Білорусію.

Крім того, Росія й Єврокомісія обговорюють можливість будівництва газопроводів "Південний потік" і "Ямал-Європа-2" загальною потужністю 63 млрд кубометрів.

Через них у Європу може проходити 38 млрд кубометрів газу з нових родовищ і 25 млрд кубометрів, що йдуть транзитом через Україну.

Якщо всі ці проекти реалізують до 2013 року, Україна скоротить транзит російського газу з 110 млрд до 60 млрд кубометрів.

На думку гендиректора газотрейдингової компанії "Олгаз-інвест" Юрія Коровіна, Україна могла би модернізувати ГТС у разі введення податкових канікул для Укртрансгазу або держгарантій для залучення кредитів.

Інакше країна змушена буде передати ГТС в управління газотранспортному консорціуму, що зможе знайти інвестиції для її реконструкції, говорить директор газотрейдингової компанії "Об'єднана газова група" Данило Шевелєв.

"Європейські країни і Газпром зацікавлені дістати контроль над українською ГТС. За допомогою подібних заяв вони намагаються схилити громадськість до своєї думки", – додав Коровін.

Коммерсант-Украина

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!