"Чорноморнафтогаз" вимагає від влади нормальних умов роботи

Четвер, 8 листопада 2007, 13:06

Голова правління державного акціонерного товариства (ДАТ) "Чорноморнафтогаз" Анатолій Присяжнюк вважає, що держава повинна забезпечити компанії нормальні умови роботи, а саме зменшити податкове навантаження, надати пільги зі сплати рентних платежів та дозволити компанії продавати газ промисловим підприємствам, підприємствам комунальної теплоенергетики та бюджетним організаціям.

Про це Присяжнюк сказав "ЕП" на прес-конференції у четвер.

За його словами, "Чорноморнафтогаз" подав відповідні пропозиції на розгляд до Верховної Ради.

Присяжнюк сказав, що стримування ціни на газ власного видобутку і зобов'язання продавати його лише населенню призведе до знищення "Чорномрнафтогазу" і морського нафтогазовидобутку.

За 10 місяців рентабельність компанії становить 0,8%, у той час як у 2006 році вона становила 25%.

Такий рівень рентабельності не дозволяє компанії вкладати достатньо коштів у освоєння вуглеводних ресурсів шельфу Чорного та Азовського морів. "Я хочу поставити питання так, щоб рентабельність підприємства була не менше 30%", - сказав голова правління.

За деякими оцінками, розвідані запаси становлять 2,3 трильйона куб. м у газовому еквіваленті. За словами Присяжнюка, у найближчі 10-15 років на шельфі можна відкрити близько 15 нових родовищ і довести річних обсяг видобутку природного газу до 8-10 млрд куб. м, а нафти і конденсату - до 5 млн тонн. Для реалізації цих планів потрібно близько 3-5 млрд дол.

"Ми розуміємо, що розвиватися винятково за рахунок власних ресурсів нереально. Для залучення кредитних ресурсів на освоєння нових перспективних площадок та родовищ зі значними запасами вуглеводнів, перш за все, потрібно й інвесторам, і партнерам довести нашу економічну спроможність. Зробити це в сьогоднішніх умовах практично неможливо", - відзначив Присяжнюк.

За 10 місяців 2007 року "Чорноморнафтогаз" видобув 1,058 млрд куб. м природного газу. У 2007 році собівартість видобутку 1 тис. куб. м газу становить 290 грн.

"Чорноморнафтогаз" продає газ власного видобутку по 293 грн за тис. куб. м.

"Економічна правда"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!