Янукович написав статтю про антиінфляційні заходи

Четвер, 15 листопада 2007, 12:01

Кабінет Міністрів розробив план антиінфляційних заходів.

Про це сказано в статті прем'єр-міністра Віктора Януковича, опублікованій у газеті "Факти".

"У нас є план антиінфляційних заходів, що передбачає також удосконалення нормативно-правового поля зі встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги", - сказано в статті.

Кабмін має намір використовувати весь арсенал заходів для недопущення підриву темпів економічного росту під тиском інфляційних факторів.

"Поетапний план дій дасть нам змогу спочатку загнати інфляцію в так званий коридор безпеки, а потім усунути економічні диспропорції й немонетарні фактори інфляції", - повідомляє прем'єр.

Кабмін також має намір оптимізувати характер і структуру державних виплат.

Янукович підкреслює, що при цьому уряд не збирається відмовлятися від державних зобов'язань із захисту соціально незахищених верств населення.

Уряд також має намір здійснити переоцінку політики щодо продовольчої й енергетичної безпеки.

Янукович зазначає, що першочергові кроки із забезпечення цінової стабільності уряд уже почав, зокрема, провівши ряд переговорів із представниками підприємств, що впливають на цінову стабільність на зерновому, продовольчому, бензиновому ринках України.

Кабмін також буде здійснювати товарні інтервенції, знижувати імпортні й підвищувати експортні тарифи на окремі групи продовольчих товарів і сировину.

Янукович вказує на необхідність консолідованої позиції уряду й Національного банку стосовно фінансової, грошово-кредитної й цінової політики на наступний рік.

Кабмін, окрім того, розглядає можливість корекції експортної моделі й удосконалення зовнішньоекономічної моделі України.

Уряд починає системний перегляд і уточнення економічних і фінансових розрахунків і прогнозів, що використовуються при підготовці державного бюджету на 2008 рік.

Розробляється комплекс заходів, спрямованих на консолідацію й нарощування державних резервів.

Переглядаються методи роботи Аграрного фонду, джерела й можливості нарощування енергетичних резервів.

Янукович закликає всі гілки влади консолідувати зусилля для подолання інфляційних загроз.

Як повідомлялося, Янукович вважає основними причинами інфляції цього року зовнішні фактори й внутрішню політичну ситуацію в Україні.

У жовтні інфляція становила 2,9%, у січні-жовтні - 11,7%.

Кабмін прогнозував інфляцію в 2007 році на рівні 7,5%.

У 2006 році інфляція становила 11,6%, у 2005 році - 10,3%.

"Українські новини"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!