Європарламент готує українцям приємні нововведення

Вівторок, 13 листопада 2007, 11:42

Європейський парламент у вівторок голосуватиме за ратифікацію угод з Україною про реадмісію та спрощення візового режиму.

Втім, зазначає "Німецька хвиля", щоб документи почали діяти, їх має затвердити ще український парламент.

Угода про спрощення візового режиму передбачає, зокрема, скорочення списку документів, які потрібно буде надавати до консульських установ журналістам, бізнесменам, водіям-дальнобійникам та близьким родичам українців, які легально мешкають на території ЄС.

Останнім, наприклад, потрібно буде надати лише один письмовий документ від запрошуючої сторони. Ніяких інших підтверджень, запрошень чи доказів не вимагатимуть.

Для родичів передбачені багаторазові візи терміном дії до 5 років, які видаватимуть безкоштовно.

Доповідач із цього питання – європарламентар Барбара Кудріцька - рекомендує комітету, який буде створений для моніторингу виконання угод, пильно стежити за тим, щоб на шляху українських подорожуючих не виникали штучні перепони.

Вона також радить дослідити наслідки рішення консульств деяких країн надати право видавати візи приватним фірмам, зокрема з’ясувати, чи збільшили внаслідок цього ціни на візи.

Кудріцька також зауважила, що Єврокомісія має розпочати інформаційну кампанію для надання подорожуючим більше інформації про нововведення.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!