Пиво може подорожчати

Вівторок, 4 вересня 2007, 18:18

Виробники пива можуть підвищити ціни на свою продукцію в жовтні-листопаді у зв'язку зі значним зростанням вартості сировини.  Про це представники українських пивних компаній повідомили на прес-конференції в Києві.

"Збільшується вартість ячменю, збільшується вартість хмелю, тому підвищення цін буде однозначно", - сказав заступник генерального директора компанії "Укрпиво", яка поєднує близько 80% виробників пива в Україні, Микола Лавриненко.

Основна сировина для виробництва пива - солод, вироблений з пивного ячменю, і хміль, при цьому потреба української пивної галузі на 2007 рік у хмелі становить 6,7 тис. тонн, пивного ячменю необхідно близько 1 млн. тонн.

"Це задовольнить наші потреби цього року й щоб нарощувати виробництво", - зазначив голова спостережної ради "Укрпива" Петра Перетятька.

Він повідомив, що щорічно в Україні врожай пивного ячменю становить близько 2 млн. тонн, при цьому якість вітчизняного ячменю досить висока.

Але, у зв'язку з несприятливими погодними умовами цього року, як він уточнив, урожай цієї культури знизився, і його якість значно погіршилася, зокрема, рівень білка в зерні дуже високий (13-15%), у зв'язку із чим, як зазначив Перетятько, з такої сировини вийде солод більш низької якості.

Зараз ціна на ячмінь на українському ринку зрівнялася зі світовими й становить близько 1500 гривень/тонна, водночас торік у цей період часу ціна на ячмінь в Україні становила близько 750 гривень/тонна.

При цьому, зі слів Лавриненка, вартість ячменю може ще більше зрости у зв'язку зі збільшенням попиту на нього в період виробництва солоду.

Як зазначив генеральний директор компанії "САН Інтербрю Україна" Людмила Наконечна, зараз виробники не можуть точно назвати, на скільки збільшиться вартість пива, тому що необхідно дочекатися встановлення ринкової ціни солоду, виробленого з ячменю нового врожаю, після чого компанії зможуть прорахувати собівартість своєї продукції.

З нею погодився фінансовий директор ВАТ "Пивобезалкогольний комбінат "Славутич" Олександр Говядін, уточнивши, що раніше компанії намагалися покривати незначні цінові коливання на сировину, а також інфляцію за рахунок внутрішніх ресурсів, але цього разу, можливо, це не вдасться, а рівень підвищення ціни пива компанії зможуть повідомити тільки в жовтні-листопаді.

Забезпеченість українського виробництва вітчизняним хмелем - 13%, якість якого не завжди відповідає необхідній.

Основні імпортери хмелепродукції - Німеччина, Чехія, Франція, які поставляють в Україну близько 95% від загального обсягу імпорту цієї сировини.

Як повідомляло агентство, "Укрпиво" прогнозує, що зростання виробництва пива в Україні в 2007 році становитиме близько 1%, або на 2,7 млн. дал до 270 млн. дал порівняно з минулим роком.

В 2006 році виробництво пива становило 267,3 млн. дал.

Український ринок пива контролюють 4 найбільші компанії - "САН Інтербрю Україна", "Оболонь", BBH в Україні й пивоварна група "Сармат".

Українські новини

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!