У Семенюк по КГЗКОР нічого не готово

Четвер, 27 вересня 2007, 18:22

Голова Фонду державного майна Валентина Семенюк заявляє, що питання створення СП на базі Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд (КГЗКОР) на сьогоднішній день остаточно не вирішене.

За її словами, питання остаточно не вирішене у зв`язку з тим, що не всі міністерства надали пропозиції стосовно даного проекту.

“Нічого не готове”, - заявила Семенюк.

Вона не уточнила, чи продовжує Фонд держмайна розглядати "Металоінвест" і "Смарт-груп" як потенційних інвесторів КГЗКОР.

Як повідомлялося, в серпні 2006 року уряд вирішив створити на базі КГЗКОР спільне підприємство у формі акціонерного товариства з державною часткою в статутному фонді не менше 50+1 акція.

Тоді ж пропозиція ТОВ "Смарт-груп" (м. Запоріжжя) і ЗАТ "Металоінвест" (РФ) як потенційних інвесторів завершення будівництва КГЗКОРу було визнано найбільш оптимальними. Про свою зацікавленість у КГЗКОР заявляли Arcelor Mittal, Северсталь, Магнітогорський меткомбінат (РФ) і Sinosteel (Китай).

20 вересня 2007 року Фонд держмайна планував підписати угоду з інвестором Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд (КГЗКОР, Долінське, Кіровоградська обл.) - російською компанією "Металоінвест".

Проте підписання договору з інвестором КГЗКОРу було скасовано у зв`язку із хворобою голови ФДМУ Валентини Семенюк.

26 вересня ц.р. глава адміністрації з кадрів і зв`язків із громадськістю ВАТ "Арселор Міттал Кривий Ріг" Франк Паннір заявив, що Україна, створюючи СП із добудови КГЗКОРу без Румунії та Словаччини, ризикує порушити міжнародні зобов`язання, оскільки майже всі виробничі об`єкти КГЗКОРу були побудовані цими країнами. У разі створення СП з Українською рудно-металургійною компанією КГЗКОР почне роботу не на звичайних, а на окислених рудах, що також буде порушенням міжнародних зобов`язань України, зазначив він.

Паннір заявив, що Arcelor Mittal готова представити уряду України свої пропозиції стосовно добудови КГЗКОРу, зазначивши, що Arcelor Mittal може досягти певних успіхів у переговорах зі словацькою та румунською сторонами у врегулюванні питань добудови комбінату.

«Ми готові самостійно, або з українськими партнерами, укласти контракт. КГЗКОР досягне виробництва 3,5 млн. тонн окатишів протягом року після початку робіт із його добудови», - заявляють в Arcelor Mittal.

27 вересня ц.р. віце-прем`єр-міністр України Андрій Клюєв заявив, що вважає за можливе проведення Arcelor Mittal презентації свого проекту добудови Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд (КГЗКОР).

Кошторисна вартість будівництва КГЗКОРу, що почалося в 1985 році, становить 2,4 млрд. доларів, з яких освоєно 1,65 млрд. дол. Частка України - 56,4%, Румунії - 28%, решта належить Словаччині. Зараз будівельна готовність комбінату становить 66%. Для завершення будівництва та введення в експлуатацію першої черги комбінату необхідно близько 200 млн. дол.

Потужність підприємства - 10 млн. тонн окатишів, першого пускового комплексу - 6,6 млн. тонн.

УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!