Україна зацікавлена у створенні ядерних реакторів - Бойко

Понеділок, 17 вересня 2007, 11:40

Україна зацікавлена в участі в створенні сучасних ядерних реакторів, безпечних з точки зору мирного використання ядерних матеріалів.

Про це повідомила прес-служба Міністерства палива та енергетики з посиланням на заяву міністра Юрія Бойка на засіданні партнерів Глобального партнерства в ядерній енергетиці 16 вересня у Відні (Австрія).

"Сьогодні в Україні здійснюються національні дослідження в рамках міжнародного проекту МАГАТЕ з інноваційних реакторів і паливних циклів (INPRO)", - цитує прес-служба слова міністра.

З його слів, Україна планує участь у спільному дослідженні щодо оцінки інноваційної ядерно-енергетичної системи (ІЯЕС), основаної на замкнутому ядерному паливному циклі з реакторами звичайного типу й на швидких нейтронах.

Міністр зазначив, що в рамках виконання національних досліджень власної інноваційної ядерно-енергетичної системи вивчаються питання поводження з радіоактивними відходами.

Як повідомлялося, Україна офіційно приєдналася до організації Глобального партнерства в ядерній енергетиці (ГПЯЕ).

Крім України, партнерами цієї організації є Австралія, Болгарія, Китай, Франція, Гана, Японія, Йорданія, Казахстан, Литва, Польща, Румунія й Росія.

Принципами ГПЯЕ є мирне використання ядерних матеріалів і формування спільного погляду на застосування відповідних технологій, підвищення рівня ядерної безпеки, розробки нових типів ядерних реакторів і технологій, поводження з радіоактивними відходами.

Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" експлуатує 4 українські атомні електростанції й виробляє близько 50% від загального обсягу виробництва електроенергії в Україні.

"Українські новини"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!