"Укрзалізниця" розраховує "збити бабло" з казахів?

Понеділок, 23 липня 2007, 16:11

Українська сторона не подаватиме до суду на казахське підприємство-постачальника фосфору, якщо воно погодиться відшкодувати збитки Україні, завдані техногенною аварією на Львівщині.

Про це заявив на прес-конференції директор "Укрзалізниці" Володимир Козак.

"Ми пред’явимо претензію, і якщо казахська сторона компенсує збитки не лише залізниці, а й країні в цілому, без суду, я думаю, що питань щодо цього не виникне", - заявив він.

Водночас, Козак сказав, що претензії казахській стороні висуватимуться лише у випадку доведення її провини, а сам розмір завданих збитків буде визначено за результатами розслідування.

Він також наголосив, що за технічний стан цистерн, так само як і за правила завантаження його вмісту, відповідає відправник, а українська сторона лише перевіряє упломбування на цистернах під час їхнього транспортування своєю територією.

При цьому Козак констатував порушення правил міжнародного перевезення хімічних вантажів, згідно з якими за температури повітря більше 40 градусів за Цельсієм фосфор мав бути залитий 60-ма сантиметрами води.

"Ми заміряли рівень води в цистернах, він складає від 27 до 30 сантиметрів, але чи призвело це порушення до аварії, розбирається прокуратура", - зазначив він.

Пояснюючи причини зволікання в ліквідації аварії, Козак сказав, що казахи, дізнавшись про те, що в Україні немає спеціалістів по боротьбі з розливом фосфору, попросили українців дочекатися своїх фахівців, що й було зроблено, "щоб не наламати дров".

"Ми це зробили для того, щоб ніхто з людей (ліквідаторів аварії) не обпікся, для того щоб уберегти людей", - наголосив директор "Укрзалізниці".

"Українська правда"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!