Кабмін готовий укласти мир з татарами – Семенюк

Понеділок, 16 липня 2007, 15:15

Кабінет міністрів розглядає можливість підписання мирової угоди з татарстанськими акціонерами компанії "Укртатнафта" (Кременчуцький нафтопереробний завод, Полтавська область) для врегулювання корпоративної суперечки навколо компанії.

Про це повідомила голова Фонду державного майна Валентина Семенюк, повідомляє Корреспондент.нет з посиланням на "Українські новини".

За її словами, за дорученням першого віце-прем'єра, міністра фінансів Миколи Азарова Кабмін створив розширену міжвідомчу комісію, яка протягом тижня обговорить питання укладення такої угоди між акціонерами НПЗ, яка задовольняє і Україну, і Татарстан, і Росію.

"Щоб ми в цьому трикутнику суперечки не втратили підприємство. І мирова угода повинна бути затверджена судовим рішенням" - сказала Семенюк.

Вона відзначила, що мирову угоду необхідно укласти в рамках закону, а всі виниклі проблеми із НПЗ Семенюк зв'язує з непродуманою політикою приватизації минулих років.

"Це все результат непродуманої приватизації минулих років, коли з шести НПЗ, залишився шматочок "Укртатнафти" та 25% НПК "Галичина". Всі інші НПЗ куплені акціонерами інших держав, без інвестиційних зобов'язань і зараз іноземці диктують нам монопольні ціни й поставку пального", - відзначила Семенюк.

Вона додала, що зараз основна проблема полягає в невідповідності уставу "Укртатнафти" закону про управління об'єктами державної власності та Господарському кодексу України.

"Тому й створена міжвідомча комісія, де готуються зміни в устав, після чого буде регулюватися склад наглядової ради, ревізійної комісії НПЗ", - повідомила голова ФДМ.

В цілому, уточнила Семенюк, мова йде про повернення 18% акцій на користь України та про подальшу стабільну роботу підприємства.

"Зараз не тільки про ці спірні 18% треба говорити, але й про те, щоб була стабільна робота на підприємстві... Це єдине підприємство, у якому така велика частка 43% у власності держави й для нас головне - стабільна поставка нафти", - сказала вона.

До комісії увійшли представники Фонду державного майна, Мінекономіки, Мінпаливенерго, Мін'юсту й ін.

Як повідомляла "ЕП", Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" нещодавно змогла сконцентрувати в своїх руках 61,354% "Укртатнафти".

Нагадаємо, 22 травня міністр палива та енергетики Юрій Бойко заявляв, що держава має намір повернути у свою власність 8,336% акцій "Укртатнафти", що належать AmRuz Traiding AG (Швейцарія), і 9,96%, що належать SeaGroup International PLC (США).

Станом на початок 2007 року 43,054% акцій "Укртатнафти" належали "Нафтогазу", 28% акцій - Міністерству майна та земельних ресурсів Татарстану, 9,96% - SeaGroup International PLC (США), 8,6% - компанії "Татнєфть" (Татарстан), 8,336% - компанії AmRuz Traiding AG (Швейцарія).

У жовтні 2006 року уряд Татарстану передав в довірче управління російської компанії "Татнєфть" 28% акцій "Укртатнафти".

"Економічна правда"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!