"Нафтогаз" карає "Укртрансгаз" за крадіжку газу

П'ятниця, 13 липня 2007, 15:06

Комплексна перевірка НАК "Нафтогаз України" виявила численні правопорушення та махінації із готівкою на автомобільних газонаповнювальних компресорних станціях (АГНКС) дочірньої компанії "Укртрансгаз".

Компанія розпочала масштабну роботу по ліквідації злочинної діяльності та притягнення зловмисників до кримінальної відповідальності.

Про це повідомила прес-служба "Нафтогазу".

В ході раптової інвентаризації грошових коштів у касах 36 АГНКС були виявлені надлишки та нестачі грошей порівняно з показниками касового апарату на 26 станціях у містах Львів, Черкаси, Бердянськ, Чортків, Київ, Горлівка, Костянтинівка, Миколаїв, Івано-Франківськ, Одеса, Дрогобич, Кіровоград, Стрий, Фастів, Житомир та інших населених пунктах.

При цьому на АГНКС №1 м. Бердянськ надлишок готівкових коштів на момент перевірки сягав 2,8 тис. гривень, у м. Чортків – 1,76 тис. грн. На АГНКС "Львів-5" працівник станції при наближенні ревізорів відкрито вилучав надлишок готівки з каси.

"Всі ці зафіксовані факти у різних містах країни, а також опір працівникам контрольно-ревізійної служби НАКу свідчать про системну злочинну діяльність щодо крадіжки стисненого газу та незаконного збагачення за рахунок державного ресурсу", - говориться в заяві НАКу.

Задля здійснення крадіжки стисненого газу зловмисники свідомо пошкоджували обладнання АГНКС: лічильники на "вході", на автозаправних колонках, посудини високого тиску, датчики температури, комп’ютерні бази даних, автоматизовані системи управління заправними колонками.

"Найбільші обсяги правопорушень з обліку газу зафіксовані на Львівщині, а також у Харківській областях та у м. Черкаси.

Некоректний облік на АГНКС дозволяв зловмисникам понаднормово продавати стиснений газ за готівку, не фіксуючи при цьому обсяги реалізації через касовий апарат. Понаднормові втрати газу потім списувалися в ДК "Укртрансгаз" за рахунок технологічних втрат палива в газових мережах.

НАК "Нафтогаз України" проводить розслідування злочинної діяльності на АГНКС ДК "Укртрансгаз". Попередні результати будуть підведені до 18 липня. Матеріали будуть передані до правоохоронних органів.

"Злочинній діяльності немає місця в системі державної газової галузі, - заявив Голова правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін. – Злочинці, хто би за ними не стояв, будуть покарані відповідно до кримінального закону, а в роботі АГНКС буде наведений порядок на всій території України".

"Економічна правда"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!