Лужков пропонує побудувати міст через море, який з'єднає Україну з Росією

Четвер, 12 липня 2007, 10:52

Мер Москви Юрій Лужков пропонує укласти україно-російську угоду про будівництво транспортного переходу через Керченську протоку.

Представник уряду Москви в Криму і Севастополі Олександр Лахнов повідомив про це в середу на "круглому столі" в Раді міністрів Криму, передають РІА "Новості".

За словами Лахнова, міст скоротить транспортний шлях з України до Росії, дозволить збільшити товарообіг, вирішити проблему з водопостачанням Східного Криму.

Разом з тим, представник московської мерії заявив, що "міст через Керченську протоку не можна розглядати як окремий проект". "Я, як і уряд Москви, пов’язую будівництво моста з комплексним розвитком Східного регіону Криму", - сказав Лахнов.

Представник уряду Москви запевнив, що "Москва готова інвестувати в розвиток курортно-рекреаційного комплексу Криму".

"Тут відпочивають москвичі: і діти, і дорослі. У перспективі кількість відпочиваючих з Росії в Криму збільшуватиметься. Район представляє інтерес, хоч і вимагає великих фінансових витрат. Москва ніколи не залишить Крим і кримчан без уваги", - сказав Лахнов.

У свою чергу міністр економіки Криму Світлана Верба заявила, що керівництво автономії розцінює транспортний перехід "Крим-Кубань" як один з пріоритетних проектів.
За словами спікера Верховної Ради Криму Анатолія Гриценка, будівництво моста підтримав прем’єр-міністр України Віктор Янукович. Розглядається кілька варіантів фінансування будівництва, включаючи сумісне фінансування з державних бюджетів України і РФ.

За інформацією прес-служби Ради міністрів Криму, транспортний перехід "Керч-Кубань" забезпечить переміщення через Керченську протоку до 10 мільйонів осіб на рік. Планується також транспортувати через протоку зріджений газ в залізничних і автомобільних цистернах. Міст через Керченську протоку скоротить транспортний шлях з України в Краснодарський край в середньому на 450 кілометрів.

27 грудня 2006 року віце-спікер Верховної Ради Криму Сергій Цеков повідомив, що керівництво Москви готове вкласти близько 2 мільярдів доларів в облаштування курортної зони в східній частині півострова.

21 лютого 2007 року під час візиту до Криму Юрій Лужков заявив, що уряд Москви готовий вкласти в будівництво моста через Керченську протоку 100 мільйонів доларів.

Згідно з проектом, розробленим російською проектно-будівельною фірмою "Спецфундаментбуд", будівництво залізничного і автотранспортного моста обійдеться в 480 мільйонів доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!