Ющенко готовий віддати українські газосховища Європі

Вівторок, 10 липня 2007, 17:11

Україна готова надати в оренду європейським країнам свої підземні газосховища обсягом близько 30 млрд. кубічних метрів.

Про це повідомив на сумісній з прем’єр-міністром Ференцом Дюрчанем прес-конференції в Угорщині президент Віктор Ющенко.

"На україно-угорському кордоні у нас є можливість надати для зберігання газу кілька підземних сховищ, якщо взяти західний регіон України, то ми можемо таких потужностей зі зберігання газу надати до 30 млрд. кубічних метрів. Сьогодні ми ведемо переговори з Угорщиною і нашими європейськими друзями, як використовувати ці можливості для формування нової сторінки енергетичної безпеки", - сказав Ющенко.

Зі свого боку прем’єр сказав, що Угорщина зацікавлена в тому, щоб побудувати в Україні ПСГ обсягом близько 1 млрд. кубічним метрів газу, крім того, Угорщина зацікавлена в будівництві гідрокаскада у верхніх притоках Тиси.

Угорщина також зацікавлена в збільшенні потужностей з транспортування енергоносіїв до Угорщини.

"Ми говорили про збільшення потужностей з транспортування енергоносіїв до Угорщини для забезпечення угорської сторони, у нас є взаємний інтерес забезпечити безпеку транспортування енергоносіїв до Угорщини", - сказав Дюрчань.

Як повідомлялося, Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" має намір закачати 33 млрд. куб. м природного газу в підземні сховища до початку опалювального сезону 2007-2008 року.

proUA

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!