Генпрокуратура взялась за зерно

Четвер, 14 червня 2007, 11:04

Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу за фактом неналежного збереження державного зерна, в результаті чого державі заподіяно понад 25 млн. грн. збитків.

Як повідомляє прес-служба ГПУ, Генпрокуратура провела перевірку щодо реалізації Держкомрезервом 40 тис. тонн зерна пшениці 3 класу врожаю 2003-2004 років, яке зберігалося на ДП "Хлібна база № 73" (Дніпропетровська область).

"Як з’ясувала перевірка, ціну на дану пшеницю було встановлено на підставі дослідження, відповідно до якого зерно не є класним і його заборонено використовувати на продовольчі та кормові цілі", - сказано в повідомленні.

Погіршення ж якості пшениці відбувалося через неналежне виконання службовими особами ДП "Хлібна база № 73" своїх службових обов’язків, оскільки зберігалося зерно без сушіння та за наявності вологості понад встановлені норми, зазначає ГПУ.

"За таких обставин Держкомрезерв України вимушений був продати цю пшеницю за ціною, що трохи перевищує 5 млн. грн., а отже, державі заподіяно понад 25 млн. грн. збитків", - повідомляє Генпрокуратура.

За вказаним фактом прокуратурою Дніпропетровської області порушено кримінальну справу щодо службових осіб ДП "Хлібна база № 73" за ознаками злочину, передбаченого статтями Кримінального кодексу про службову недбалість.

Як відомо, на засіданні уряду у середу прем'єр-міністр Віктор Янукович пригрозив звільнити міністрів сільськогосподарського блоку в разі, якщо ціни на хліб продовжуватимуть підвищуватися.

В свою чергу, віце-прем'єр-міністр Віктор Слаута заявив, що контроль за цінами на хліб є завданням місцевої влади.

Раніше президент Віктор Ющенко звернувся до Януковича листом із проханням приділити більшу увагу ситуації з хлібом в Україні у зв’язку із посухою.

"Українська правда"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!