Air France купить півсотні літаків на $7 млрд.

Четвер, 24 травня 2007, 19:22

Французька компанія Air France, що входить до групи Air France-KLM, купить літаків на $7 млрд.

Замовлення включає два найбільших у світі літаки Airbus A380, випуск яких відкладається вже протягом двох років, а також 30 середньорозмірних лайнери A320 та 18 великих літаків Boeing 777.

Раніше Air France уклала договір на купівлю 10 літаків A380 і має опціон на придбання ще чотирьох, два з яких були замовлені 24 травня. Частина лайнерів буде поставлена Airbus в рахунок штрафу, що авіавиробник має заплатити авіакомпанії за порушення терміну поставок.

Air France злилася з голландською компанією KLM у 2004 році, однак авіаперевізники дотепер використовують різні літаки та мережі. На даний момент Air France-KLM займає перше місце в Європі за кількістю перевезених пасажирів і є світовим лідером за розміром прибутку.

24 травня авіакомпанія заявила про зростання операційного прибутку на 32,5 відсотки за рік. Він досяг 1,24 млрд. євро.

Європейський авіавиробник Airbus і американська компанія Boeing конкурують за звання найбільшого світового виробника літаків. У 2006 році Airbus зробив більше літаків, ніж Boeing, однак отримав менше замовлень. Керівництво Boeing заявило, що компанія розраховує обійти конкурента за кількістю вироблених літаків уже до кінця 2007 року.

Проблеми у французько-німецької Airbus почалися після того, як через технологічні проблеми їй довелося кілька разів переносити терміни поставок A380. За останні півтора роки компанія кілька раз змінила керівництво. На заводах компанії по всій Європі періодично проходять страйки робітників, що протестують проти планів компанії щодо скорочення штату.

Американський виробник літаків Boeing же зробив ставку на розробку нового середньорозмірного лайнера 787 Dreamliner, продажі якого перевищують найоптимістичніші очікування компанії та аналітиків ринку.

"Інтерфакс-Україна"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!