Росія категорично відкидає європейську Енергетичну хартію

П'ятниця, 11 травня 2007, 17:50

Росія відкидає європейську Енергетичну хартію. Про це заявив в інтерв`ю німецькій газеті спеціальний представник Президента РФ з питань відносин з ЄС Сергій Ястржембський.

"Ніякої надії на компроміс немає, - сказав він. - Питання вирішене раз і назавжди. Хартія нам невигідна".

При цьому Ястржембський підкреслив готовність Росії до розширення співпраці в розробці нафтогазових родовищ.

"Ніщо не перешкоджає участі іноземних підприємців у видобуванні в Росії, якщо це відбувається спільно з "Газпромом" і на наших умовах, - зазначив спецпредставник президента РФ. - Енергія є нашим козирем, який ми не випустимо з рук безплатно, без відповідних послуг".

Європейська енергетична хартія була прийнята в 1991 році. На сьогодні її підписали вже понад 50 держав, зокрема всі країни - колишні республіки колишнього Радянського Союзу.

У документі обумовлені п`ять основних принципів, якими держави, що підписали її, мають керуватися. Це заохочення інвестицій в енергетику, дотримання державного суверенітету над природними ресурсами, а також дотримання правил трьох фундаментальних свобод - свободи доступу до енергетичних ринків, свободи транзиту енергоресурсів і свободи руху капіталів, пов`язаних з інвестуванням в енергетику.

Тобто хартія гарантує західним інвесторам право брати участь в освоєнні російських нафтогазових родовищ, а незалежним виробникам газу – однаковий з "Газпромом" доступ до магістральних трубопроводів, які проходять територією Росії.

УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!