Португалія запустила найбільшу сонячну електростанцію

Четвер, 29 березня 2007, 13:36

У Португалії введена в експлуатацію найбільша у світі сонячна електростанція потужністю в 11 Мвт. Панелі станції займають площу майже у 60 га. Її потенціал дозволить забезпечувати електроенергією 8 тис. будинків.

В електростанції використані фотоелектричні кремнієві елементи, які перетворять сонячне світло в електроенергію. На початку експлуатації станція буде провадити 20 Гвт на годину.

Станція - спільний проект американських компаній GE Energy Financial Services, PowerLight Corporation і португальської енергетичної компанії Catavento, вартість якого склала 78,5 млн дол. Електростанція знаходиться в 200 км від Лісабона в м. Серпа, це одне із самих сонячних місць на Землі - сонце там світить протягом 3300 годин на році.

"Цей проект буде успішним, оскільки в Португалії дуже сонячний клімат. Крім того, технологія використання сонячної енергії добре себе зарекомендував і уряд підтримав цей проект", - повідомив керуючий директор GE Energy Financial Services Кевін Уолш.

За повідомленням Associated Press, електростанція такої потужності на традиційному паливі викидала б в атмосферу за рік 30 тис. т вуглекислого газу.

"Це найвисокопродуктивніша сонячна електростанція у світі, вона буде виробляти на 40% більше енергії, ніж така ж станція в Німеччині", - відзначив глава Powerlight Говард Венгер. Будівництво об'єкта почалося в червні 2006 року, а перший запуск відбувся в січні 2007 року. Електростанція є власностю компанії GE Energy Financial Services, управління електростанцією перебуває в руках компанії Catavento.

У Португалії майже немає власного енергетичного сектора, але вона веде активну роботу з розвитку проектів з використанням енергії сонця, вітри та води. У наступні 5 років в електростанції на альтернативних джерелах енергії планується вкласти 10,8 млрд доларів. Прем'єр-міністр Португалії Жозе Сократіш прагне до того, щоб до 2010 року 45% потреби в електроенергії забезпечувалися за допомогою альтернативних джерел.

Найпотужніша до сьогоднішнього дня діюча сонячна електростанція у світі розташована неподалік від німецького міста Вюрцбурга. Її потужність, як свідчать у компанії S.A.G. Solarstrom, що контролює роботу об'єкта, може досягати 12 Мвт. Друга за потужностю сонячна електростанція побудована в пригороді Лейпцигу і за допомогою 33500 панелей виробляє 5 Мвт енергії.

У листопаді минулого року стало відомо з повідомлень інформагентства Сіньхуа, що почати будівництво першої в країні сонячної електростанції має намір влада Китаю. Станція допоможе зменшити залежність економіки, яка розвивається, від поставок вугілля. Електростанція буде побудована на північно-заході країни, у провінції Ганьси.

Головну роль у виборі саме цієї території зіграло достаток сонячного світла: сонце в провінції світить, у середньому, 3362 години протягом року. Станція розміститься на площі в 31200 кв м, більшу частину займуть фотогальванічні модулі, які міняють своє положення слідом за сонцем, що рухається. Будівництво станції протриває 5 років, і буде коштувати близько 766 млрд доларів.

На 2008 рік намічене відкриття сонячної енергетичної станції в Австралії. Об'єкт буде побудований у штаті Вікторія силами мельбурнской компанії Solar Systems і після виходу на повну потужність у 2013 році буде виробляти до 154 Мвт енергії, що, приблизно, зробить станцію наймогутнішої у світі.

Очікується також, що сонячна електростанція буде запущена у 2009 році в Об'єднаних Арабських Еміратах. Будівництво електростанції обійдеться уряду емірату Абу-Дабі в 350 млн доларів. Її потужність складе 500 Мвт.

За рахунок нової електростанції електрикою планують забезпечити 10 тис. будинків, а також установити спеціальну економічну зону для "альтернативної енергетичної промисловості", повідомив Султан ад-джабер, виконавчий директор державної Abu Dhabi Future Energy Co.

Finance.ua з посиланням на Корреспондент.нет

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!