Депутати дозволять чиновникам приховувати доходи своїх сімей?

Вівторок, 13 березня 2007, 14:23

Верховна Рада прийняла в першому читанні зміни до закону "Про державну службу", внесений Кабміном, якими особам, що претендують на заняття посади державного службовця більше не потрібно подавати дані про доходи своїх родин.

За таке рішення проголосував у вівторок 241 народний депутат.

Законопроект вносить зміни до ст. 13 закону, згідно яких особа, що претендує на заняття посади державного службовця, подає за місцем майбутньої роботи дані про:

- свої доходи та зобов'язання фінансового характеру, у тому числі за кордоном;
- належне йому нерухоме та коштовне рухоме майно, внески у банках та цінних паперах.

Вищезгадані дані державний службовець подає щорічно.

Порядок подання, збереження, оприлюднення та використання зазначених даних, а також проведення обов'язкової спеціальної перевірки даних, які подають кандидати на заняття посад державних службовців, встановлюється Кабміном, призначення (узгодження призначення) на які здійснюється:

- Президентом за поданням Кабміну;
- Кабінетом міністрів.

Нагадаємо, закон "Про державну службу" було прийнято парламентом 16 грудня 1993 року. Він визначає загальні основи діяльності, а також статус державних службовців, що працюють у державних органах та їхньому апараті.

Діюча стаття 13 закону передбачає, що особа, що претендує на заняття посади державного службовця:

- 3-7 категорій, подає за місцем майбутньої служби дані про доходи та зобов'язання фінансового характеру, у тому числі і за кордоном, щодо себе та членів своєї родини;
- 1-2 категорій, повинен подати також дані по приналежним йому та членам його родини нерухомого майна, внесків у банках та цінних паперах.

ЛігаБізнесІнформ

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!