Янукович хоче відмінити усі ЗАТ

Середа, 14 лютого 2007, 14:47

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді заборонити створення закритих акціонерних товариств.

Про це заявив голова Держкомісії з цінних паперів та фондовому ринку Анатолій Балюк, повідомляє Обком з посиланням на "Українські новини".

За його словами, 14 лютого Кабмін затвердив розроблений комісією відповідний законопроект про акціонерні товариства, що передбачає таку норму, для подачі його на розгляд у ВР.

Проект дозволяє створення лише відкритих акціонерних товариств, при цьому існуючі ЗАТ повинні перереєструватися у ВАТ протягом 10 років.

Крім того, у проекті пропонується знизити кворум для проведення зборів акціонерів з 60% до 50%, а також термін подачі офіційної публікації про такі збори з 45 днів до 30 днів.

Також передбачається обов'язкове входження міноритарних акціонерів у наглядові ради емітентів, а процес їхнього обрання буде здійснюватися шляхом кумулятивного голосування.

Як відомо, на початку січня парламент схвалив новий законопроект "Про внесення змін у закон про господарчі товариства", яким знизив кворум акціонерів для проведення повторних зборів з 60% до 50% від статутного фонду компанії.

Пізніше президент Віктор Ющенко ветував його.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!