ФБР розслідує зв'язок Могилевича і РосУкрЕнерго

Вівторок, 26 грудня 2006, 12:13

Американський Мін'юст і ФБР активізували розслідування щодо швейцарської фірми Rosukrenergo.

Про це пише російська газета "Ведомости" з посиланням на The Wall Street Journal.

За даними газети, слідчі зацікавилися можливими зв'язками кримінального авторитета Семена Могилевича з кіпрською компанією Highrock Holdings, головним власником якої є Дмитро Фірташ, партнер "Газпрому" у Rosukrenergo.

Мін'юст США зацікавився діяльністю і власниками Rosukrenergo ще в квітні цього року.
За інформацією WSJ, слідчі відділу у боротьбі з організованою злочинністю Мін'юсту у Вашингтоні зустрічалися з представниками Rosukrenergo і Raiffeisen Investment.

Зараз Мін'юст і ФБР, які ведуть розслідування щодо Rosukrenergo, зосередили увагу на можливих зв'язках Могилевича і його партнера Ігоря Фішермана (його також розшукує ФБР) з кіпрською компанією Highrock Holdings.

В останні місяці агенти ФБР зустрічалися зі свідками в країнах Центральної і Східної Європи, збираючи інформацію про зв'язки Могилевича з Highrock Holdings, пише WSJ з посиланням на людей, знайомих з ходом розслідування.

Раніше Фірташ стверджував, що є головним власником Highrock Holdings. Він розповідав, що "кілька разів бачив Семена Могилевича, але не був з ним близько знайомий".

Одним із трьох акціонерів Highrock Holdings була кіпрська фірма Agatheas Trading, яка належить Могилевичу на 40%, а одним з її директорів — дружина Могилевича Галина Телеш.

Могилевичу і Фішерману належала третина акцій Highrock Holdings і цю частку представляла Телеш, пише газета.

Водночас представник Rosukrenergo Андрій Кнутов заперечує який-небудь зв'язок трейдера з Могилевичем, а про розслідування Мін'юсту США і ФБР нічого не чув.

"Можна розслідувати що завгодно, нехай результати покажуть", — сказав представник "Газпрому" Сєргєй Купріянов.

Могилевич, який є громадянином чотирьох країн — Росії, України, Ізраїлю, Угорщини — двічі був засуджений у Росії, його багато років розшукує ФБР за обвинуваченням у шахрайстві, рекеті та відмиванні грошей.

Раніше про зв'язок Могилевича і РосУкрЕнерго заявляв экс-глава СБУ Олександр Турчинов.

Водночас представники "Газпрому" та "Нафтогазу України" спростовували будь-який зв'язок Rosukrenergo з Могилевичем або його людьми, стверджуючи, що не знають імена бенефіціарів, які стоять за Raiffeisen Investment.

"Українська правда"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!