"Газпром" і "Нафтогаз " прийшли до згоди з приводу цін на... туркменський газ

П'ятниця, 7 липня 2006, 12:11

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз " і ВАТ "Газпром" не бачать необхідності в перегляді цінових умов підписаних з "Туркменгазом" контрактів про поставки природного газу в 2006 році.

Про це повідомив міністр палива та енергетики Іван Плачков, передає "Інтерфакс-Україна".

Такий підсумок обговорення питання закупівлі природного газу в Туркменістані до кінця 2006 року на зустрічі, яка пройшла 6 липня в Москві, голови правління "Газпрому" Алєксєя Міллєра з Іваном Плачковим і головою правління НАК Олександром Болкісєвим.

"Нафтогаз України" і державний концерн "Туркменгаз" у грудні 2005 року уклали угоду про поставки в Україну в 2006 році 40 млрд. куб. м газу за ціною 50 дол. за 1 тис. куб. м у першому півріччі й 60 дол. - у другому півріччі на кордоні Туркменії з Узбекистаном.

Потім, через кілька днів, ВАТ "Газпром" законтрактував у "Туркменгазу" 30 млрд. куб. м газу по 65 дол. за 1 тис. куб. м на кордоні Туркменії з Узбекистаном.

В результаті Ашхабад з 1 січня 2006 року припинив поставки газу для Києва.

У червні Туркменія запропонувала Росії та Україні підняти ціну закупівлі газу до 100 дол. за тис. куб. м, а також заявила, що вважає контракт із Україною на поставки газу в 2006 році таким, що втратив силу.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!